آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • آدرس غلط به تعطیلات

  دنیای اقتصاد: طرح ساماندهی تعطیلات در حالی از کانال پیشنهاد اجرای «تعطیلات زمستانی» مدارس پیگیری می‌شود که به باور کارشناسان این سیاست توان پاسخگویی به مسائل کنونی در حوزه گردشگری، زیست‌محیطی و سبک زندگی را ندارد. حتی می‌توان انتظار داشت که بر اثر چنین سیاستی بنا بر تجارب جهانی و مشابه با تجربه تعطیلات نوروز در داخل، کشور با تشدید معضلات کنونی از جمله ازدحام در مقاصد سنتی سفر، ترافیک‌های جاده‌ای و اختلال در کسب‌وکارها روبه‌رو شود، علاوه بر این چنین پیشنهادی طرح ساماندهی تعطیلات را به بیراهه می‌برد.
 • ابهام «شهر گردشگر» در جزئیات و اجرا

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یادداشتی که اخیرا با عنوان «تبریز، اولین شهر گردشگر ایران در تحقق اقتصاد بدون نفت» در رسانه‌ها منتشر کرده اظهار امیدواری کرده است که با استفاده از فرصت انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی و پروژه «تبریز ۲۰۱۸»، این شهر بتواند تبدیل به اولین «شهر گردشگر» ایران شود.
 • تجربه گردشگری صحرایی در عربستان

  در پرداختن به حوزه گردشگری، نباید اسیر اعداد شد. نمی‌توان تاثیر افراد را فراموش کرد، زیرا یکایک آنها، قلب تپنده گردشگری هستند. سازمان بین‌المللی گردشگری در کتابی با عنوان «داستان‌های گردشگری: داستان من، جامعه من، آینده ما» سرگذشت کسانی را روایت می‌کند که برای توسعه گردشگری و ایجاد تغییری مثبت در اجتماع پیرامون خود کوشیده‌ و لحظات به یاد ماندنی برای گردشگران ساخته‌اند. این کتاب، بازتاب تکاپوی افرادی است که ظرفیت‌های جوامع خود را خلاقانه بارور ساخته و تاریخ و سنت‌های سرزمین‌شان را احیا کرده‌اند تا از آنها سنگ بنایی برای آینده‌ بسازند. ۲۸ روایت از سراسر جهان در این کتاب گنجانده شده است. گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» هر هفته، یکی از آنها را با شما به اشتراک می‌گذارد.
 • استقبال نیم‌میلیونی خارجی‌ها از بناهای تاریخی اصفهان در ۹ ماه - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

  مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان از بازدید نیم‌میلیون گردشگر خارجی از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان از ابتدای فروردین تا پایان آذر ۹۶ خبر داد.
 • آغاز صدور ویزای الکترونیکی در فرودگاه قشم

  معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه از فراهم شدن شرایط صدور الکترونیکی فوری روادید (ویزا) برای اتباع ۱۸۰ کشور جهان در فرودگاه بین‌المللی قشم خبر داد.
 • روایت روزنامه ایتالیایی از شهر جهانی یزد

  روزنامه ایتالیایی «لااستامپا» در گزارشی از شهر یزد به‌عنوان میراث بشری یونسکو نوشت: «یزد بیست و دومین میراث به ثبت رسیده یونسکو در ایران است. این شهر ایران از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار است و همانند یک مروارید کوچک می‌درخشد.»
 • سبقت اسپانیا از آمریکا در جذب گردشگر

  براساس آمارها، اسپانیا با جذب ۸۲ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۷ میلادی، آمریکا را به‌عنوان دومین کشور جهان در گردشگری پشت سر گذاشت.
 • تاکید بر ظرفیت درآمدزایی بالا از انبوه گردشگران عراقی

  معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نهمین جلسه ستاد فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی قم، با اشاره به اینکه سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ ‌هزار زائر عراقی به ایران سفر می‌کنند، اظهار کرد: «حداقل ۱۵درصد آنان برای درمان به ایران می‌آیند و با ظرفیتی که در قم داریم می‌توانیم از این فرصت‌ها استفاده کنیم.»

بیشتر