آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۳۰

 • نسخه‌ای برای خانه‌های تاریخی در تملک خصوصی

  نوید شکراللهی
  دنیای اقتصاد: تعداد پرشماری بنای تاریخی و ارزشمند در سراسر کشور وجود دارند که بسیاری از آنان هنوز در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده‌اند. به باور کارشناسان چنین بناهایی با معماری اصیل و منحصری که متناسب با پیشینه فرهنگی و تاریخی- جغرافیای خود است، از ارزش اقتصادی بالایی نیز برخوردار هستند و در صورت حفظ و جلوگیری از تخریب آنها و همچنین با ایجاد تغییر کاربری این اماکن، می‌توان به نحوی پویا آنها را به چرخه اقتصاد کشور بازگرداند.
 • دستاوردهای ۶گانه نمایشگاه میلان برای صنایع‌دستی ایران

  دنیای اقتصاد: ایران ماه گذشته میهمان افتخاری مهم‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی دنیا بود؛ اتفاقی که حالا به گفته معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور نتایج مطلوبی برای این حوزه از اقتصاد کشور دارد. بهمن نامورمطلق روز گذشته در جلسه بررسی نحوه حضور صنایع‌دستی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایای میلان با اشاره به دستاوردهای این نمایشگاه گفت: «سیاست جدید ما تولید در کارگاه‌های کوچک و فروش از سوی موسسات بزرگ در نمایشگاه‌های بین‌المللی است که یکی از نتایج حضور در نمایشگاه میلان است.»
 • مونسان: رسیدگی به ابنیه تاریخی از اولویت‌های «میراث فرهنگی»

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ابنیه تاریخی را یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها برای گردشگری کشور دانست و گفت: «گردشگران فرهنگی که عمده گردشگران ورودی ما در این بخش هستند، گردشگرانی هستند که درآمد خوبی برای کشور ایجاد می‌کنند؛ بنابراین رسیدگی به ابنیه تاریخی و میراث‌فرهنگی جزو اولویت‌های اصلی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور است.» به‌گزارش صابتا، علی‌اصغر مونسان افزود: «ما باید در نگاه مدیران رده بالای کشور تغییر ایجاد کنیم و نشان دهیم که می‌توانیم در حوزه اقتصاد نقش ایفا کنیم.» معاون رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: «ما ۴ مصوبه خوب از هیات دولت گرفته‌ایم و توانسته‌ایم گردشگری را به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم در مبحث اشتغال فراگیر در بودجه ۹۷ مورد توجه قرار دهیم. همچنین در زمینه اشتغال روستایی نیز با توجه به اینکه ۱۲هزار میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده، سازمان میراث‌فرهنگی توانسته دو سهم ۱۰درصدی را برای صنایع‌دستی و گردشگری دریافت کند.»
 • چگونه در گردشگری نیروی انسانی استخدام کنیم؟

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب‌وکار/ aslami@hammura.com
  در کسب‌وکارهای گردشگری مانند هر سازمان دیگری که بر مبنای ارائه‌ خدمات پایه‌ریزی شده، شرایط و تبحر نیروی انسانی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این شرایط یافتن افرادی مستعد، باهوش، دارای مهارت‌های بالا در ارتباطات و صنعت گردشگری آرزوی هر مدیری است که برای بهبود اوضاع سازمان خود در تلاش است. در این مطلب به دو راهکار پیشنهادی می‌پردازیم که می‌توانند فرآیند استخدام را آسان‌تر کنند.
 • تورهای ورودی از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند

  به گفته معاون گردشگری کشور رایزنی‌ها با سازمان امور مالیاتی برای معافیت تورهای ورودی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، به مراحل مطلوبی رسیده است و در صورت اصلاح قانون، دیگر در نرخ نهایی یا تمام‌ شده تورهای گردشگری ورودی، مالیات بر ارزش افزوده لحاظ نخواهد شد؛ چون این مالیات قبلا در قیمت هتل یا سایر خدمات محاسبه شده است.
 • رشد ۵۰ درصدی گردشگری در «نصف جهان»

  به گفته مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان ۳۳۴ پروژه گردشگری در سطح استان اصفهان درحال اجرا است. او اعلام کرد که هم‌اینک اصفهان پیشتاز طرح روزآمد کردن میراث‌فرهنگی در راستای توسعه گردشگری است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر