آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۰۶

 • دو تجربه رشد مقاصد گردشگری با بیت‌کوین

  دنیای اقتصاد: استفاده از ارزهای دیجیتال در گردشگری پدیده‌ای نسبتا نوظهور است. با این همه به علت مزایایی که استفاده از چنین ارزهایی به همراه دارد، برخی کشورها درصدد برآمده‌اند تا با استفاده از آن گردشگری خود را توسعه دهند. از جمله این کشورها می‌توان به ژاپن، هاوایی، تایوان، مالت و نیز باربادوس اشاره کرد. در شهر هیروساکی ژاپن برای افزایش استقبال گردشگران از جشن شکوفه‌های گیلاس، از نقل و انتقال‌های بیت‌کوین استفاده شد.
 • آسیب زلزله کرمان، به قنوات و آثار تاریخی راور

  به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمان، بر اثر زلزله‌ای که صبحگاه روز گذشته در عمق ۱۰ کیلومتری زمین هجدک در استان کرمان را لرزاند، اکثر قنوات بخش کوهساران شهرستان راور آسیب دیده‌اند. محمود وفایی در گفت‌وگو با «میراث‌آریا» تصریح کرد: «۱۰۰ قنات در این مناطق نیز آسیب دیده‌اند و حتی برخی از آنها به‌صورت کامل کور و دچار گرفتگی شده است.» وی افزود: «در مرکز زلزله بخش کوهساران و شهرستان راور گزارش‌هایی دال بر خسارت به تعدادی ابنیه و‌کاروانسرا داشتیم که جزئیات آن در دست بررسی است.» مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان ادامه داد: «متاسفانه برج تاریخی روستای گزک شهرستان راور فروریخته است.» به گفته وفایی، احتمال می‌رود به ۱۰ تا ۳۵ درصد اکثر بافت‌های تاریخی روستاهای منطقه کوهساران شهرستان راور در استان کرمان آسیب‌های جدی وارد شده باشد.
 • عبور تعداد گردشگران ایرانی ترکیه از مرز ۲ میلیون نفر

  وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد شمار گردشگران ایرانی ورودی به این کشور در ۱۰ ماه نخست سال‌جاری میلادی از مرز ۲ میلیون نفر عبور کرده و به رقم ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار نفر رسیده است؛ این درحالی است که سال گذشته میلادی یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده بودند.
 • تبریز، مرکز مطالعات گردشگری محور جاده ابریشم شد

  سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد که تبریز از سوی آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) به‌عنوان مرکز مطالعات گردشگری و میراث فرهنگی در محور جاده ابریشم انتخاب شد. به گزارش «ایسنا» فرشاد رستمی افزود: «در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان جایکا برگزار شد، نماینده این آژانس با اشاره به اتمام ارزیابی کریدورهای تاریخی ایران، تبریز را پروژه جدید مطالعاتی حوزه گردشگری و میراث فرهنگی این آژانس در محور جاده ابریشم مطرح کرد.»

بیشتر