آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۱۸۵

 • شکستن رکورد سالانه سفر به ترکیه در ۹ماه

  امیر شاملویی
  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمارها از گردشگران ورودی ترکیه حاکی از آن است که رکورد سالانه سفرهای خروجی ایرانیان به این کشور تنها با گذشت ۹ ماه از سال ۲۰۱۷ شکسته شده و تعداد بازدیدکنندگان ایرانی آن به یک میلیون و ۸۹۶ هزار نفر رسیده است.
 • ایرلاین ترکیه « تبریز ۲۰۱۸» را تبلیغ می‌کند

  دنیای اقتصاد: قرار است ایرلاین ترکیه در تمام پروازهای خود رویداد «تبریز ۲۰۱۸» را معرفی کند و همچنین در تمام آژانس‌هایی که ترکیش ایرلاین خدمات ایستگاهی دارد، این رویداد معرفی شود.
 • الگوی تاجیکی توریسم مسوولانه

  دنیای اقتصاد: در پرداختن به حوزه گردشگری، نباید اسیر اعداد شد. نمی‌توان تاثیر افراد را فراموش کرد زیرا یکایک آنها، قلب تپنده گردشگری هستند. سازمان بین‌المللی گردشگری در کتابی با عنوان «داستان‌های گردشگری: داستان من، جامعه من، آینده ما» سرگذشت کسانی را روایت می‌کند که برای توسعه گردشگری و ایجاد تغییری مثبت در اجتماع پیرامون خود کوشیده‌اند و لحظات به‌یاد ماندنی برای گردشگران ساخته‌اند. این کتاب، بازتاب تکاپوی افرادی است که ظرفیت‌های جوامع خود را خلاقانه بارور ساخته‌اند و تاریخ و سنت‌های سرزمین‌شان را احیا کرده‌اند تا از آنها سنگ‌بنایی برای آینده‌ بسازند. ۲۸ روایت از سراسر جهان در این کتاب گنجانده شده است. هر هفته، یکی از آنها را با شما به اشتراک می‌گذاریم.
 • در اجلاس جهانی ایکوم – اسپک چه گذشت؟

  اجلاس جهانی موزه‌‌های آسیا و اقیانوسیه (ایکوم –اسپک) با حضور نمایندگانی از ۹ کشور آسیایی بنگلادش، پاکستان، هند، نپال، چین، ژاپن، پالائو، کامبوج و کره‌جنوبی در چابهار برگزار شد.
 • چاره‌جویی برای پیاده‌راه مجاور هگمتانه همدان

  در طرح‌ریزی تبدیل شش رینگ تاریخی همدان با مرکزیت میدان امام‌(ره) به پیاده‌راه و ادامه آن تا نزدیکی محوطه تاریخی هگمتانه، درحالی دسترسی به بازار آهنگران برای کسبه محدود شده که کسبه این بازار به‌دلیل نداشتن مسیر ماشین‌رو به استانداری و فرمانداری معترض شدند. شهرداری نیز برای حل این مشکل پیشنهاد داده است، یک مسیر از داخل سایت تاریخی هگمتانه باز شود.
 • «میراث فرهنگی» در اولین فرصت «وزارتخانه» می‌شود

  فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس طرحی را به مجلس ارائه کرده که در صورت تصویب نهایی، سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می‌شود. نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی در این باره به «ایرنا» گفته است: «نمایندگان مجلس این طرح را در کمیسیون‌های اجتماعی و مشترک مطرح و در این کمیسیون‌ها رای لازم را دریافت کرده‌اند که در اولین فرصت سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می‌شود.»
 • ورود تورهای بی‌مجوز به لوت ممنوع!

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اعلام اینکه ورود تورهای فاقد مجوز به منطقه بیابان لوت ممنوع است، تاکید کرد: «برپایی تورهای گردشگری به مقصد بیابان لوت باید در چارچوب قوانین پایگاه ثبت جهانی بیابان لوت انجام گیرد.»

بیشتر