آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۱۶۵

 • روند جهانی هتلداری در سال ۲۰۱۶

  مسعود غلامی
  هتل‌های جهان در سال ۲۰۱۶ مبلغ ۵۵۰ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. درآمد این صنعت در سال ۲۰۱۱ مبلغ ۴۵۷ میلیارد دلار بود؛ موضوعی که نشان می‌دهد این درآمد‌ها در پنج سال گذشته نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. در همین حال انتظار می‌رود درآمد هتل‌های جهان تا سال ۲۰۱۸ به ۸/ ۵۵۳میلیارد دلار افزایش یابد.
 • انتقاد به آمارهای بی‌پایه مسوولان از گردشگری

  دنیای اقتصاد: به باور کارشناسان آمارهایی که از تعداد گردشگران و درآمدهای به دست آمده از گردشگران ورودی اعلام می‌شود از آنجا که مبنای آماری مشخصی ندارد و فاقد سیستم آماری مناسب است، قابل اتکا نیستند. برهمین اساس، اعلام هشت میلیارد دلار درآمد ایران از محل ورود گردشگر به کشور نیز کارشناسی نیست.
 • افزایش ۸ درصدی اقامت گردشگران در مازندران

  میراث آریا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از افزایش ۸ درصدی میزان اقامت گردشگران در ۶ ماه نخست سال ۹۶ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.
 • ۷ مدل مدیریت مقاصد اکوتوریسم

  افسانه احسانی
  کتاب اکوتوریسم، راهی برای گردشگری پایدار: در دنیا مدل‌های گوناگونی برای مدیریت مناطق طبیعی و توسعه گردشگری در آنها در نظر گرفته می‌شود. در این مطلب به طرح ۷ مدل می‌پردازیم که می‌تواند الگوی خوبی برای مقاصد اکوتوریستی ایران باشد.
 • تلاش «میراث فرهنگی» برای جذب سرمایه‌های خارجی

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «باید سرمایه‌گذاری خارجی در بخش گردشگری رواج پیدا کند. از همین رو قانون حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی در کشور وجود دارد که قانونی مترقی نیز هست و حمایت کافی از سرمایه‌گذاری خارجی در کشور انجام می‌دهد.»
 • جهان را بر فراز «جهان‌نما» ببینید

  دنیای اقتصاد: فصل پاییز با آغاز سرد شدن هوا مقارن است و به‌تبع آن مقاصد کویری و گرمسیر با اقبال بیشتری مواجه می‌شوند. با این حال در جنگل‌های کوهستانی شمال کشور مناطقی هستند که بهترین زمان سفر به آن اوایل پاییز و پیش از بیداد سرما است. «جهان‌نما» یکی از این مناطق است که «دنیای اقتصاد» برای سفر پاییزی مهرماه به شما پیشنهاد می‌کند.

بیشتر