آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۳۹۴۷

 • دو الگوی آمریکایی سفر در تعطیلات

  دنیای اقتصاد- امیر شاملویی: در کریسمس ۲۰۱۳ بالغ بر ۹۰ میلیون نفر در آمریکا، بیش از ۵۰ مایل سفر کرده بودند؛ به معنی اینکه بزرگراه‌ها در این زمان پر از جمعیت بوده و تقاضای سفر به بالاترین وضعیت خود رسیده است. در همین حال پیش‌بینی می‌شود سفر مردم آمریکا در کریسمس جاری به رکوردی تاریخی و به رقم ۱۰۳ میلیون نفر برسد. بیشتر افراد این سفرها را با استفاده از خودرو انجام می‌دهند اما سفرهای هوایی نیز ۵/ ۲درصد افزایش را تجربه خواهند کرد و از مرز انتقال ۶میلیون نفر آمریکایی به مقاصد مطلوب خود خواهند گذشت.

 • استخراج ۳۲ منوی غذای سنتی از «سفره‌‌ایرانی»

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دستیابی به ۳۲ منوی غذای‌ ایرانی و ورود به لیست غذای رستوران‌های استان‌ها طی جشنواره‌های منطقه‌ای «سفره‌ایرانی، فرهنگ گردشگری» خبر داد و این امر را دستاورد اصلی این جشنواره‌ها عنوان کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی‌ این سازمان، مرتضی رحمانی‌موحد در مراسم اختتامیه جشنواره اخیر «سفره‌ایرانی، فرهنگ گردشگری» که در خوزستان برگزار شد، همچنین از تبدیل جشنواره سفره ‌ایرانی به یک برند دائمی خبر داد و ضمن معرفی برترین سرآشپزهای استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان و منطقه آزاد اروند گفت: «دستیابی به ۳۲ منوی غذای ‌ایرانی از مهم‌ترین دستاوردهای ‌این جشنواره در هشت منطقه کشور بوده است و بی‌شک ‌این تلاش‌ها زمینه‌ساز توانمندی و ارتقای فرهنگ و اقتصاد کشور از طریق توسعه گردشگری خواهد شد.

 • اظهارنظر معاون گردشگری درباره دقت آمار گردشگری کشور

  معاون گردشگری کشور اعلام کرد: «بی‌شک برنامه‌ریزی باید بر پایه آمارهای شفاف و صحیح باشد و به این دلیل می‌توانیم ادعا کنیم در شرایط کنونی آمارها در حوزه گردشگری و سفر از صحت و دقت بالایی برخوردار است. » به گزارش «دنیای اقتصاد»، مرتضی رحمانی‌موحد درحالی با اطمینان از دقت آمار گردشگری سخن می‌گوید که سیستم شمارش تعداد گردشگران ورودی و گردشگران داخلی با انتقاد کارشناسان و فعالان گردشگری همراه است. علاوه‌بر این هنوز سیستم حساب‌های اقماری گردشگری که به ارائه آمار دقیق همه بخش‌ها می‌انجامد، در کشور شکل نگرفته است.

 • چگونه در شبکه‌های اجتماعی با مشتریان ارتباط برقرار کنیم؟

  مهدی نوابی
  عضو جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی

  آیا تا به حال با مشتریان خود ارتباط داشته‌‌اید؟ ‌‌آیا هیچ‌گاه تلاش کرده‌‌اید که به عنوان یک تولیدکننده یا ارائه‌دهنده یک سرویس گردشگری با مخاطبان خود ارتباط صحیح و کارآ برقرار کنید؟ یا به عنوان مشتری ‌آیا تا به حال تجربه خوبی از ارتباط با یک برند یا شرکت داشته‌اید؟ یا پیش آمده که از نبود مجرای ارتباطی مناسب با شرکتی که از آن تور خریده‌اید، رنج ببرید؟ پاسخ به ‌این سوالات همان چیزی است که ما را به سمت یک موضوع بسیار مهم در دنیای امروز کسب و کارها سوق می‌دهد؛ ارتباط با مشتریان و شیوه‌های ارتباطی.

 • آزادسازی حریم فلک‌الافلاک در راستای ثبت جهانی

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه شورای سیاست‌گذاری ثبت و حریم، از قلعه فلک‌الافلاک به‌عنوان یک قلعه تاریخی ارزشمند نام برد که قابلیت ثبت در فهرست جهانی یونسکو را دارد. به گزارش میراث آریا، زهرا احمدی‌پور، آزادسازی فلک‌الافلاک را اولویت برنامه‌ریزی برای ثبت جهانی این قلعه تاریخی عنوان کرد و گفت: «رئیس‌جمهوری نیز در سفر به استان لرستان بر آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک تاکید داشتند. باید سعی کنیم مشکلات و موانع پیش روی ثبت این اثر مرتفع شود. » معاون رئیس‌جمهوری افزود: «آثار تاریخی به یک اندازه برای ما مهم هستند.

 • خانه‌های غیرقانونی در کیش گردشگر می‌پذیرند

  رئیس جامعه هتلداران کیش از وجود خانه‌ها و آپارتمان‌هایی در جزیره کیش خبر داد که به‌صورت غیرقانونی اقدام به پذیرش مسافر می‌کنند. مسیح‌الله صفا با بیان این مطلب به خبرگزاری مهر، تصریح کرد: «معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از رشد ۱۸ درصدی ورود گردشگران به جزیره از اول سال خبر داده است و ما گفته‌ایم که با ۲۰ درصد کاهش مسافر در هتل‌های جزیره مواجه بوده‌ایم. همچنین در جشنواره تابستانی کیش به جای اینکه هتل‌های ما پر از مسافر باشد، مسافری نداشتیم. » وی دلیل این امر را ورود مسافران به جزیره اما نرفتن آنها به هتل دانست و گفت: «تعدادی سوئیت در جزیره کیش به وجود آمده که مالکان آنها اقدام به جذب مسافر می‌کنند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر