راه‌اندازی رصدخانه فناوری های نوین مالی سپهر

به گزارش روابط عمومی شرکت گروه مالی سپهر صادرات، این تفاهم نامه همکاری در راستای توسعه دانش و نوآوری در حوزه فین‌تک مابین حسین ادب زاده مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت نیکان سپهر (بازوی تحول دیجیتال گروه مالی سپهر صادرات) و دکتر علی اصغر پورعزت رییس دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران منعقد شد.

حسین ادب زاده مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت نیکان سپهر در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه به شرح اهداف این تفاهمنامه پرداخت و گفت: هدف از این تفاهم‌نامه، راه‌اندازی رصدخانه فناوری های نوین مالی، انجام مطالعات در حوزه‌های مختلف فین‌تک و برگزاری رویدادها، سمپوزیوم‌ها و دوره‌های آموزشی مشترک در این زمینه است.

وی ادامه داد: رصدخانه فناوری های نوین مالی سپهر به عنوان یک مرکز پویا، وظیفه رصد و تحلیل تحولات و روندهای نوین در حوزه تحولات صنعت مالی را بر عهده خواهد داشت. این رصدخانه با گردآوری و پردازش اطلاعات از منابع مختلف، به دنبال ارائه تصویری جامع و به‌روز از وضعیت تحولات صنعت مالی در ایران و جهان خواهد بود.

photo_2024-07-10_14-25-06

مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت نیکان سپهر افزود: از مهمترین حوزه‌های مورد توجه رصدخانه فناوری و نوآوری مالی می‌توان به بررسی و تحلیل فناوری‌های نوظهور در صنعت مالی مانند هوش مصنوعی، بلاک‌چین، اینترنت اشیا و ... اشاره کرد. همچنین دوره‌های آموزشی تخصصی با هدف ارتقای دانش و مهارت‌های تخصصی ذیل این تفاهم‌نامه برای مدیران، کارشناسان و فعالان صنعت مالی طراحی و برگزار خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: امضای این تفاهم‌نامه گامی مهم در راستای توسعه دانش و نوآوری در حوزه صنعت مالی در ایران است و همکاری بین صنعت و دانشگاه می‌تواند به تبادل دانش و تجربیات بین این دو بخش کمک کند و منجر به ارائه راه‌حل‌های نوآورانه برای چالش‌های موجود در این حوزه شود. انتظار می‌رود راه‌اندازی رصدخانه فناوری و نوآوری مالی و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، به رشد و توسعه این صنعت کمک کرده و منجر به رشد زیست‌بوم نوآوری، تحقق صحیح مفهوم حکمرانی و ارائه خدمات مالی نوین و باکیفیت به آحاد جامعه شود.