آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۱۰۱

 • افزایش نسبت خسارت در رشته درمان

  دنیای‌اقتصاد- هادی سلگی: طبق آمارها در ۸‌ماه‌ ابتدایی امسال نسبت خسارت در بیمه درمان به ۸۴درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۲۳‌درصد رشد داشته است. دلیل اصلی این امر کاهش نرخ رشد حق بیمه تولیدی در رشته درمان بوده که نسبت به سال گذشته به میزان ۱۸‌درصد کاهش یافته است.
 • پیش‌بینی ناشران از سود خود چیست؟

  روز گذشته سامانه کدال میزبان موجی از گزارش‌ها بود که در گروه ب قرار می‌گرفت. این شرکت‌ها پیش‌بینی سود آینده‌نگر خود را منتشر کرده‌اند. بر این اساس ۴۹ شرکت در روز گذشته این گزارش‌ها را انتشار دادند. بر اساس برآورد این ناشران از سود آینده‌نگر این شرکت‌ها می‌توان به برآوردی از P/ E آینده‌نگر این شرکت‌ها بر اساس قیمت روز آنها رسید. در جدول زیر خلاصه‌ای از این گزارش‌ها و برآورد‌ها از نسبت قیمت به درآمد آینده‌نگر این شرکت‌ها را می‌بینید.
 • شفاف‌سازی شرکت‌ها از قراردادهای تازه

  روز گذشته به جز پیش‌بینی سود آینده، کدال میزبان گزارش‌هایی در خصوص اتفاقات با اهمیت شرکت‌ها بود. در ادامه بعضی از گزارش‌ها مرور می‌شود
 • شفاف‌سازی‌ها در یک نگاه

  سیمین سعیدی: در میان انبوهی از گزارش‌ها و اطلاعیه‌های درج شده در سامانه کدال در این روز مجددا بر آن شدیم که افشای اطلاعات با اهمیت شرکت‌های بورسی را از نظر بگذرانیم. این در شرایطی است که شرکت‌ها یکی پس از دیگری طی روزهای اخیر اطلاعیه‌های پیش بینی سود آینده‌نگر خود را در این تارنما منتشر می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر