آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۰۶۴

 • مزیت نسبی استخراج کانه‌های فلزی

  فائزه رهنی / کارشناس بازار سرمایه
  آهن یکی از عناصر مهم و فراوان زمین است به گونه‌ای که حدود ۵ درصد از پوسته زمین را اکسید آهن تشکیل می‌دهد. کانی‌های معدنی رایج سنگ آهن شامل هماتیت و مگنتیت هستند. کانسارهای آهن در سنگ‌های ماگمایی و رسوبی یافت می‌شوند و کانسارهای آهن رسوبی ۹۰ درصد ذخایر آهن دنیا را شامل می‌شوند. آهن از باارزش‌ترین مواد معدنی فلزی است که به‌عنوان ماده اولیه در بسیاری از صنایع کاربرد دارد از جمله سنگ آهن که ماده اولیه تولید فولاد است.
 • پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در آذرماه

  دنیای‌اقتصاد-محمد ارغوان: بورس اوراق بهادار تهران در یک ماه منتهی به پایان آذر با رشد ۹۶/ ۶ درصدی به ابرکانال یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحدی رسید. شاخص‌کل در پایان آبان ماه عدد یک‌‌میلیون و ۳۴۵ هزار واحد بود. برآیند معاملاتی شاخص کل در فصل پاییز از ریزش ۸/ ۹درصدی خبر می‌دهد. این درحالی است که شاخص هم‌وزن با رشد ۱۷درصدی مواجه شده است. این نشان می‌دهد که در آذر‌ماه سهم‌های کوچک‌تر برخلاف ۴ ماه ابتدایی سال که رشد آنچنانی نداشتند، مورد‌توجه سهامداران بیشتری قرار گرفته است.
 • واریز سود ۹۰ شرکت از طریق سامانه سجام

  مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت که از اول سال ۹۹ تا روز ۲۵ آذر ۹۹ دقیقا ۹۰ شرکت بورسی و فراموشی از سامانه توزیع سود سجام استفاده کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر