آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۰۴۱

 • از فروش نامولد تا تشدید زیان‌دهی

  شهلا حیدری - کارشناس معاونت اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
  صنعت خودروی ایران جزو صنایع پرفرازونشیب و چالشی محسوب می‌شود.صنعتی که تجربه‌ای بیش از ۶۰ سال دارد و غالبا با تمرکز بر واردات فعالیت می‌کند. قاعدتا نوسانات نرخ ارز می‌تواند در خرید مواد اولیه این صنعت و قطعات چالش ایجاد کند. از طرفی دولتی بودن این صنعت و مانور روی قیمت‌گذاری می‌تواند نکته مثبتی برای صنعت محسوب شود. گرچه این نکته به مذاق مصرف‌کنندگان خوش نمی‌آید و شاهد تشکیل بازارهای چندنرخه برای فروش خودرو هستیم.
 • افزایش سرمایه شستا در افق ۱۴۰۴

  گروه شرکت‌ها: افزایش سرمایه شستا با آماده شدن گزارش توجیهی هیات مدیره در انتظار تایید و اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار است تا پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده به مرحله اجرایی برسد. شستا مجموعه ۹ هلدینگ سرمایه‌گذاری است که زیرمجموعه‌های تولیدی دارند و این پروژه افزایش سرمایه گردش نقدینگی را در هلدینگ‌های تابعه شستا برای تامین سرمایه پروژه‌های در دست اجرا میسر خواهد کرد.
 • صدرنشینی تورمی مواد پتروشیمیایی

  دنیای‌اقتصاد: در آخرین گزارش مرکز آمار؛ بیشترین نرخ تورم فصلی و نقطه به نقطه مربوط به گروه محصولات صنایع شیمیایى یا صنایع وابسته به آن است. تغییرات شاخص قیمت این گروه کالایی مبتنی بر داده‌های ریالی در فصل بهار ۹۹ نسبت به فصل ماقبل با نرخ ۴/ ۸۸ درصد است و در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته به میزان ۶/ ۵۲۴درصد به ثبت رسیده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر