آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۲۳

 • کارنامه جاده مخصوص در فصل نخست سال

  دنیای‌اقتصاد: خودرو‌ساز‌ها در روز گذشته با انتشار گزارش‌هایی در سامانه کدال از میزان تولید،‌فروش و مبلغ فروش خود در بهار خبر دادند. بررسی صورت‌های مالی این شرکت‌ها آشکار‌کننده میزان افزایش قیمت‌های هر گروه‌ از این شرکت‌ها در بهار امسال است. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد میانگین قیمت تمامی محصولات ایران‌خودرو در سه ماه امسال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین میانگین قیمت محصولات سایپا ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
 • پایان کابوس مشکلات سامانه‌های آنلاین با عرضه «رافزا»

  دنیای‌اقتصاد: پس از گمانه‌زنی‌های فراوان در مورد پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های مربوط به حوزه فناوری اطلاعات در نهایت قرعه به نام شرکت رایان هم افزا افتاد. فعالیت‌های اصلی شرکت، تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کارگزاران بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌ها و ارائه خدمات نرم‌افزاری بر آن اساس بوده است، خبر خوشی که می‌تواند خط پایان مشکلات موجود در حوزه معاملات آنلاین سامانه‌های بر خط باشد.
 • رشد سودآوری در ‌خودروسازان

  مهدی فرازمند مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک
  بررسی گروه خودروسازی در سال مالی ۱۳۹۸نشان می‌دهد که هزینه‌های مالی درصد قابل‌توجهی نسبت به مبلغ فروش داشت و این نسبت در برخی از شرکت‌ها بالغ بر ۲۰ درصد بوده است، بنابراین همین امر باعث شد تا کاهش نرخ بهره و اخذ تسهیلات با بهره کمتر، بتواند به بهبود سودآوری این صنعت کمک کند. در حال‌حاضر گروه خودرو از جمله گروه‌هایی است که پایین‌ترین نسبت قیمت به فروش را دارد، این موضوع در کنار حاشیه سود پایین نشان‌دهنده پتانسیل نهفته در گروه خودرو‌سازی است.

بیشتر