سپید: شرکت سپید ماکیان در اطلاعیه‌‌‌ای که روز گذشته روانه کدال کرد از خرید یک مجتمع بوقلمون مادر به همراه کارخانه جوجه‌کشی خبر داد. بر اساس این اطلاعیه شفاف‌‌‌سازی شرکت سپید ماکیان اقدام به خرید دو واحد پرورش بوقلمون مادر به ظرفیت هریک ۵هزار بوقلمون مولد، جمعا ۱۰هزار بوقلمون مولد به همراه کارخانه جوجه‌کشی در قطعه زمینی به مساحت ۱۵۰هزار مترمربع کرده است.

دو افشا برای «خنصیر»: شرکت مهندسی نصیر ماشین نیز دیروز در اطلاعیه‌‌‌ای از تغییر بیش از ۱۰‌درصدی در نرخ خرید مواد اولیه خبر داد و اعلام کرد نرخ ماده اولیه میل‌لنگ TU۵ از ۲۱۸‌هزار و ۲۰۰ تومان به ۲۶۵‌هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته است. «خنصیر» مرجع این تغییر قیمت را «ساپکو» اعلام کرد. شرکت مهندسی نصیر ماشین در این اطلاعیه نوشت: با توجه به افزایش نرخ تورم مقرر شد که محصول TU۵ از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال شود و برای ۶ماه دوم سال نیز در تاریخ دیگر توافقات افزایش قیمت ۶ماه دوم انجام می‌شود. با توجه به ماهیت این شرکت که ماشین‌کاری است این نرخ‌ها در مواد اولیه اثر نخواهد داشت ولیکن نرخ موثر افزایش قیمت با در نظر گرفتن مواد اولیه حدود ۱۰‌درصد و افزایش ناشی از عملیات ماشین‌کاری این شرکت معادل ۲۱‌درصد است.  

«خنصیر» در اطلاعیه دیگری از دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰‌درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات نیز پرده برداشت و اعلام کرد نرخ میل‌لنگ ET۷ از ۵۰۲‌هزار و ۶۲۴ تومان به ۵۴۹‌هزار و ۶۰۰ تومان افزایش خواهد یافت. در این اطلاعیه آمده با توجه به افزایش نرخ تورم مقرر شد که محصول EF۷ از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال شود و برای ۶ماه دوم سال نیز در تاریخ دیگر توافقات افزایش قیمت ۶ماه دوم انجام می‌شود.  لازم به ذکر است با توجه به ماهیت این شرکت که ماشین‌کاری است این نرخ‌ها در مواد اولیه اثر نخواهد داشت ولیکن نرخ موثر افزایش قیمت با در نظر گرفتن مواد اولیه حدود ۱۰‌درصد و افزایش ناشی از عملیات ماشین‌کاری این شرکت معادل ۲۸‌درصد است.

مرقام: شرکت ایران‌ارقام در اطلاعیه‌‌‌ای از فسخ قرارداد این شرکت بابت فروش دستگاه تبلت دانش‌آموزی به شرکت صنایع آموزشی (سهامی خاص) خبر داد و نوشت شرکت ایران ارقام مبلغ ۳۸۰‌میلیارد ریال در تاریخ ۰۸/ ۱۱/ ۱۳۹۹ تحت عنوان پیش‌دریافت از شرکت صنایع آموزشی به صورت ریال دریافت کرده که طبق الحاقیه امضا شده بین طرفین، شرکت ایران ارقام نسبت به پرداخت ۱۴۰‌میلیارد ریال فرع و مبلغ ۳۸۰‌میلیارد ریال اصل، جمعا به مبلغ ۵۲۰‌میلیارد ریال به شرکت صنایع آموزشی در تاریخ ۳۰/ ۱۱/ ۱۴۰۰ متعهد به پرداخت شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند