فنوال

گروه کارخانه‌‌‌های تولیدی نورد آلومینیوم توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده مبنی بر کاهش قابل ملاحظه در حجم تولید و فروش تجمیعی محصولات غیرکارمزدی دوره یک‌ماهه منتهی به ۳۰/ ۰۷/ ۱۴۰۰ ارائه کرد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که به آگاهی می‌‌‌رساند:

- دلیل پوشش ۴۷‌درصدی مبلغ فروش در ۷ ماهه نسبت به فروش کل سال این است که در ۷ ماه اول مقدار فروش کارمزدی نسبت به مقدار کل فروش سالانه ۴۷‌درصد بود ولی در کل سال پیش‌بینی می‌شود که به ۳۸‌درصد کاهش یابد. این رویداد در پیش‌بینی سود ۷ ماهه و ۱۲ ماهه سال‌جاری نمودی ندارد.

- دلیل کاهش مقدار تولید و فروش ورق آلومینیوم و افزایش کویل آلومینیوم در مهرماه نسبت به ماه قبل با نگاه به کاربری همسان این دو نوع کالا بوده است. این جابه‌‌‌جایی نمودی در پیش‌بینی سود ندارد.

- تولید و فروش محصولات کارمزدی در مهرماه سال‌جاری نسبت به ماه قبل تفاوت محسوسی نداشته است. (افزایش نسبت به ماه قبل ۳‌درصد است)

- مشتریان عمده شرکت نورد آلومینیوم در ۷ ماه اول سال از طریق بورس کالا مواد اولیه را به صورت اعتباری خریداری کرده‌‌‌اند و به صورت کارمزدی در شرکت نورد آلومینیوم سفارش‌‌‌گذاری کردند. این مشتریان در ۷ ماه اول سال قبل شرایط استفاده از خرید اعتباری از بورس فلزات را نداشتند و به ناچار سفارش‌‌‌گذاری آنها نزد شرکت نورد آلومینیوم به روش غیر‌کارمزدی انجام شود.

- در صورت وجود تغییرات بااهمیت در تولید و فروش شرکت که نمود آنها در سودآوری باشد، از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

   فروس

شرکت فروسیلیس ایران نیز اعلام کرد که بازگشت به نامه مورخ ۱۸/ ۰۸/ ۱۴۰۰ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر ارائه توضیحات بابت کاهش حجم تولید و فروش تجمیعی دوره ۷ماهه منتهی به ۳۰/ ۰۷/ ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه به استحضار می‌‌‌رساند این امر به علت کاهش دستوری دیماند برق در فصل تابستان در راستای حمایت از مصارف خانگی بوده است.

   سپید

شرکت سپید ماکیان از بهره‌‌‌برداری از طرح‌‌‌ها و پروژه مجتمع غذایی حسن‌رود خود خبر داد. این پروژه در تاریخ ۰۱/ ۰۹/ ۱۳۹۸ آغاز و در مدت ۲۴ ماه به اجرا درآمد. همچنین بهای تمام شده پروژه ۴۸‌میلیارد تومان بوده است. بر این اساس انواع برگرها، کباب لقمه، فرآورده‌‌‌های مشابه تهیه شده از گوشت قرمز چرخ شده، انواع غذاهای آماده کنسروی و غیر‌کنسروی با ظرفیت اسمی۴ تن در یک شیفت کاری در روز در این مجتمع به بهره‌‌‌برداری خواهد رسید. شرکت اعلام کرده که با توجه به روزهای باقی‌مانده تا پایان سال‌جاری پیش‌بینی می‌شود با ۵۰‌درصد از ظرفیت، تولید و فروش ۲۵۰ تن از محصولات محقق شود و فروش شرکت به میزان ۱۵‌میلیارد تومان و سود حاصل به میزان ۷/ ۲ میلیارد تومان افزایش یابد و همچنین پیش‌بینی می‌شود تولیدات این مجموعه تا ۱۰۰‌درصد ظرفیت اسمی در سال آینده محقق شود که با عنایت به شرایط بازار مبالغ بهای تمام شده و فروش در صورت‌های مالی سال آینده انعکاس خواهد یافت.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند