موضوع فعالیت شرکت ریل پرداز نوآفرین (سهامی عام) انجام کلیه خدمات فنی مهندسی در حوزه حمل‌ونقل ریلی، جابه‌جایی ریلی بار و مسافر و سایر خدمات مربوط به این حوزه است. ریل‌پرداز نوآفرین موفق شده است با افزایش ظرفیت جابه‌جایی خود سهم خود را از عملکرد حمل مسافری با رشد قابل‌توجهی از کمتر از یک ‌درصد در سال ۱۳۹۴ به بالغ بر ۴۸/ ۴ ‌درصد در سال ۱۳۹۸ ارتقا دهد. این در حالی است که سهم شرکت از نظر درآمد، در حدود ۱۰‌درصد از کل درآمد بخش مسافری ریلی است.

حآفرین تنها شرکت ریلی مسافری است که خدمات پنج ستاره ارائه می‌دهد که به همین دلیل از حسب مقررات شرکت راه‌آهن از شمول قیمت گذاری خدمات ارائه شده مستثنی است. شرکت حآفرین تنها شرکت ریلی مسافری است که مشمول دریافت یارانه صرفه‌جویی مصرف سوخت موضوع ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر برای تمامی واگن‌های خود است. در شرایط کرونا‌زده سال ۱۳۹۹ حآفرین تنها شرکت ریلی مسافری سودده کشور است. همچنین ناوگان فدک تنها ناوگان با سرعت سیر ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت کشور و دارای آخرین واگن‌های مسافربری وارد شده به کشور است. همچنین به دلیل ارائه خدمات پنج ستاره، مشمول تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه لکوموتیو (که بخش قابل توجهی از بهای تمام شده شرکت‌های ریلی است) است.

حآفرین در حال حاضر تنها هلدینگ مسافری ریلی است که دو شرکت زیرمجموعه سهامی عام دارد (شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس و شرکت ریل گردش ایرانیان با نماد حگردش) که هر دو در سال جاری پذیره‌نویسی عام شده‌اند. هر دوی این شرکت‌ها در سال ۱۴۰۰ در مسیر عرضه اولیه در فرابورس قرار می‌گیرند. در حال حاضر هر دو شرکت چند ماه از برنامه اعلام شده جلوتر می‌ایستند و به ترتیب ۶ و ۱۰ واگن آماده به سیر خود را تحویل گرفته‌اند. در حال حاضر قیمت بلیت تهران مشهد شرکت ریل پرداز نوآفرین (حآفرین) با برند فدک بین ۵۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان است. اختلاف قیمت با سایر شرکت‌ها به دلیل ارائه خدمات پنج ستاره و به تبع آن، خارج شدن از شمول قیمت‌گذاری دستوری (حسب قوانین موجود) است. این در حالی است که بالا بودن قیمت بلیت باعث نشده است که حآفرین ظرفیت خالی داشته باشد. ضریب اشغال صندلی‌های قطارهای فدک در سال ۱۳۹۸ (شرایط بدون کرونا) حدود ۹۰‌درصد بوده است.

این مطلب برایم مفید است
63 نفر این پست را پسندیده اند