در اطلاعیه بانک سرمایه گفته شده که این بانک قصد دارد در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و تاکیدات دولت، املاک تملیکی و مازاد بر نیاز خود را با شرایط ویژه و استثنایی به فروش برساند. در توضیحات این اطلاعیه آمده املاک مذکور بر مبنای قیمت پایه مزایده، با وضعیت موجود و به‌صورت نقدی و اقساط، با و بدون متصرف در معرض فروش قرار می‌گیرد. تعداد این املاک ۹۹ فقره است که به ‌صورت مسکونی و تجاری در شهرهای مختلف ایران قرار دارند. بر اساس این اطلاعیه خریداران می‌توانند برای ارائه پیشنهادهای خود تا ۱۶اسفند به محل اداره املاک و ساختمان بانک سرمایه واقع در تهران، خیابان سپهبد قرنی، نبش خیابان اراک، پلاک ۳۴ مراجعه کنند. همچنین تاریخ برگزاری مزایده‌ ۱۹ اسفند سال جاری است.

بانک شهر نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که قصد دارد ۵۶ فقره از املاک مازاد بر نیاز خود را در مزایده عمومی به‌صورت نقد و اقساط به فروش برساند. این مزایده از ۱۲ اسفند شروع شده و تا ۱۹ اسفند به طول خواهد کشید.

سه نوع روش فروش در این اطلاعیه شرح داده شده است که دو طیف نقدی تا قسطی همراه با پرداخت تسهیلات را دربرمی‌گیرد.

گفته شده که انتقال اسناد در دفتر اسناد رسمی پس از پرداخت کامل کلیه اقساط و تسویه حساب نهایی صورت خواهد گرفت. تاکید شده که کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی در فروش‌های اقساطی از طریق اعطای تسهیلات در صورتی که واجد شرایط دریافت تسهیلات شناخته شوند مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند و از این رو باید کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز اعلامی جهت اعتبار‌سنجی به همراه سایر مدارک مورد نیاز جهت شرکت در مزایده ارائه شود. چنانچه متقاضی حائز شرایط دریافت تسهیلات نباشد‌(از جمله بدحسابی و سوء‌سابقه چک برگشتی و تسهیلات / تعهدات غیر جاری و... ) مزایده‌گزار در هر مرحله از مزایده مختار خواهد بود پیشنهاد شرکت‌کننده در مزایده را رد کند.

یکی دیگر از اطلاعیه‌های با اهمیت روز گذشته مربوط به نماد «بزاگرس» می‌شد. این شرکت در اطلاعیه‌ای از برنده شدن سازمان اقتصادی کوثر در مزایده فروش ۲ قطعه زمین در شمال کشور خبر داد. بر اساس این اطلاعیه نحوه تسویه به شرح زیر است: مبلغ ۱۰،۱۳۸ میلیون ریال نقد و مبلغ ۱۹۲،۶۱۲ میلیون ریال از محل مطالبات سازمان اقتصادی کوثر پرداخت می‌شود. نکته قابل تامل افشای اطلاعات این شرکت خرید این ۲ قطعه زمین توسط سهامدار عمده شرکت، سازمان اقتصادی کوثر که ۵۹ درصد از سهام شرکت در اختیار این سازمان است. «ساروم» نیز با انتشار اطلاعیه از واگذاری سهام در ۱۲ اسفندماه خبر داد. بر این اساس شرکت سیمان ارومیه ۲/ ۲۲ ‌درصد سهام شرکت آذریت را واگذار کرده است. بر اساس این اطلاعات سود سارم از این انتقال ۷/ ۳۲ میلیارد تومان بوده است و پس از این واگذاری درصد مالکیت ساروم از شرکت آذریت تنها به ۶/ ۰ درصد رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند