آماده توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان هستیم

مهدی کوهی در این پنل به ارائه‌ی راهکارهایی برای تسهیل ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با صنعت پرداخت و گفت:با توجه به اینکه عمده توسعه صنعت فولاد در کشور ما به دست جوانان همین مرز و بوم به وجود آمده،اکنون نیز تنها راهکار پیشرفت صنعت ، میدان دادن به شرکت‌های دانش بنیان است .وی افزود : این میدان دادن به شرکت های دانش بنیان باید به گونه‌ای هدفمند همانند دفاتر ارتباط با صنعت که پیش از این در دانشگاه‌ها فعال بود و مدیران بسیاری را تحویل صنایع کشور داد ، انجام شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار‌کرد: تسهیل ارتباط شرکت‌های دانش بنیان با سرپرستان و مدیران دست اندرکار در مجموعه ذوب آهن کمک شایانی به شناسایی مشکلات و معضلات موجود، همچنین یافتن راهکارهایی برای تبدیل فرایند سنتی تولید به تکنولوژی‌های روز از جمله هوش مصنوعی می‌کند.

کوهی گفت: داشتن قدرت ، نقش تعیین کننده‌ای در پیشرفت دارد از این رو مجموعه ذوب‌آهن اصفهان نیز در تلاش است با کمک متخصصان در زمینه تکنولوژی‌های نو تغییرات لازم را ایجاد کند. این مجتمع بزرگ صنعتی حدود ۸۵ درصد از قطعات مکانیکی و ۶۵ درصد از قطعات الکتریکی مورد نیاز خود را در داخل مجموعه تولید می‌کند بنابراین برای تامین مابقی قطعات مورد نیاز همکاری و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان لازم و ضروری است .