همان عکس؛ اهواز!

موفقیت تضمینی

درست است که فولاد با دو قهرمانی لیگ برتر یکی از تیم‌های مدعی این رقابت‌هاست و هوادارانش هم انتظارات زیادی دارند، اما فراموش نکنید قرمزها در فصلی که گذشت، تازه در روز آخر مسابقات بقایشان در لیگ را قطعی کردند و الان سرمربی جدید هر نتیجه‌ای بگیرد که کار تیمش به روزهای آخر کشیده نشود، موفق محسوب می‌شود!

سرنوشت قبلی‌ها

فولاد هفتمین تیم لیگ برتری یحیی در دوران مربیگری است. وی پرافتخارترین مربی ایرانی شاغل در لیگ برتر است، اما در تیم‌های زیادی کار کرده که برخی از آنها اکنون از صحنه فوتبال ایران محو شده‌اند. او در نفت خودش را به عنوان مربی موفق مطرح کرد و از پدیده به پرسپولیس رسید، اما هر دوی این تیم‌ها منحل شدند.

توافق سه روزه؟

عکس مدیرعامل جدید فولاد برای معرفی گل‌محمدی از این جهت عجیب است که اگر برخی مشکلات حل می‌شد، چند ماه قبل به جای اهواز این تصویر در تبریز ثبت می‌شد! هوشنگ نصیرزاده ۵ روز قبل به عنوان مدیر جدید فولاد برگزیده شد و سخت است تصور کنیم که آوردن یحیی سه روزه انجام شده باشد و ارتباطی به توافق قبلی در تیم قبلی نداشته باشد. به‌خصوص که قرار بود حمید مطهری مقدمات کار یحیی در تراکتور را فراهم کند. اما قسمت نشد!

پیش‌بینی ترکیب

وقتی فولاد حاضر شده با یحیی قرارداد ببندد، پس سراغ بازیکنان مدنظر او هم خواهد رفت. تورم شدید بازیکنان ایرانی، احتمالا مانع ریخت و پاش این باشگاه صنعتی خواهد شد. پس احتمالا برخی از گزینه‌های مدنظر وی از پرسپولیس راهی جنوب کشور شوند. نفراتی نظیر علی نعمتی و فرشاد فرجی که در پرسپولیس فرصت زیادی برای بازی نخواهند داشت.

دین به فولاد

۲۴ سال قبل خبر جدایی مدافع سابق پرسپولیس و توافق با فولاد منتشر شد. بعدها مشخص شد یحیی دچار تب مالت شدیدی شده و خودش در یک مصاحبه‌ گفت حتی توان راه رفتن و ایستادن را نیز برای مدتی از دست داده بود. اما گل محمدی این دوره را گذراند و بار دیگر تبدیل به یک بازیکن مهم شد که توانست در جام جهانی هم گلزنی کند.

چالش هواداری

یحیی در پرسپولیس با وجود کسب افتخارات متعدد، چالش‌هایی را هم با هواداران تیم داشت. درست است که فولاد به اندازه پرسپولیس طرفدار ندارد، اما باز هم مهم‌ترین تیم جنوب کشور محسوب می‌شود و نکته مهم اینجاست که هواخواهانش بسیار متعصب هستند. شاید بهتر باشد طرفین به یکدیگر اعتماد کنند تا روزهای ابتدایی پشت سر گذاشته شود.