بیرانوند و استقلال؟ دروازه‌بان اول تیم ملی ایران فصل چندان موفقی را در آنتورپ بلژیک پشت سر نگذاشت. او اغلب اوقات روی نیمکت نشست و حتی تغییر مربی هم چندان به سودش تمام نشد. اینکه چرا این اتفاق رخ داد، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بیرانوند معتقد است ابتدای فصل دیر به بلژیک رسید، به همین دلیل از تمرینات آماده‌سازی تیم عقب ماند. این اما توجیه خوبی نیست. بعدها با مصدومیت ژان بوته، گلر فیکس فرانسوی آنتورپ علیرضا قشنگ فرصت داشت که جایگاهش را در ترکیب اصلی تثبیت کند، اما او با عملکرد پرنوسانش این موقعیت را از دست داد. البته منتقدان فوتبال در بلژیک به استعداد بیرانوند ایمان دارند، اما اشکالی که از او می‌گیرند همین نداشتن ثبات است. به‌اضافه به نظر می‌رسد بیرو در زبان‌آموزی خیلی خوب عمل نکرده، درحالی‌که برای یک دروازه‌بان برقراری ارتباط کلامی با مدافعان حیاتی است. در هر صورت خود بیرانوند اخیرا اعلام کرده تنها در صورتی در آنتورپ خواهد ماند که تضمین بگیرد فصل بعد حتما دروازه‌بان اول است. این درحالی است که در اروپا معمولا چنین ضمانتی به هیچ‌کس نمی‌دهند. علیرضا احتمال بازگشتش به لیگ برتر را رد نکرده و همین مساله باعث افزایش چشمگیر شایعات شده است. پرسپولیس که حامد لک را دارد و بعید است علاقه‌ای به جذب بیرو نشان بدهد. برخی رسانه‌ها از سپاهان به‌عنوان مقصد بعدی بیرانوند یاد می‌کنند؛ تیمی که هم پول چنین خریدی را دارد و هم با ترانسفر احتمالی پیام نیازمند برای فصل آینده نیاز به گلر جدید خواهد داشت. در این شرایط موج جدیدی از شایعات هم در مورد پیوستن بیرانوند به استقلال مطرح شده است. گفته می‌شود بیرو پیش از حضور در پرسپولیس یک هوادار استقلال بوده و چون در آن زمان با حضور مهدی رحمتی شانس بازی به این دروازه‌بان نمی‌رسیده به جمع سرخ‌ها پیوسته است. این شایعه همیشه وجود داشته و حالا در ترکیب با سرنوشت مجهول علیرضا، تبدیل به یک گمانه جدی شده است. خود بیرانوند البته موضوع را تکذیب کرده، اما اگر هوادار پیگیر فوتبال ایران باشید، می‌دانید که اینجا هیچ تکذیبی را نباید زیاد جدی بگیرید!

سردار و روز موعود؟ در طول سال‌های گذشته هیچ بازیکن ایرانی به اندازه سردار آزمون در تیررس شایعات نقل‌وانتقالاتی نبوده است. روی صفحات روزنامه‌ها و سایت‌ها، حتی مشهورترین خبرگزاری‌های جهان، سردار هر روز راهی یک تیم شده و یکی از غول‌های اروپایی برای جذب او ابراز تمایل کرده است. همین دو هفته اخیر بحث پیوستن آزمون به رم و میلان ایتالیا وجود داشت. چیزی که باعث می‌شود امسال این حرف و حدیث‌ها جدی‌تر از هر زمان دیگری باشد، این است که قرارداد آزمون با زنیت، در پایان فصل آینده به اتمام می‌رسد. بنابراین این تابستان، آخرین فرصت فروش آزمون برای درآمدزایی است. اگر باشگاه روسی دنبال پول باشد همین حالا باید سردار را بفروشد، چون تابستان بعد او بدون یک دلار پرداختی به زنیت می‌تواند به هر تیمی که دلش خواست برود. زنیت البته به‌تازگی اعلام کرده سردار پیشنهاد رسمی از هیچ تیمی ندارد، اما فعلا باید منتظر بمانیم. این بار بوی انتقال جدی‌تر است.

جهانبخش و رهایی از نیمکت؟ در نهایت می‌رسیم به علیرضا جهانبخش که بعد از پایان مسابقات اخیر تیم ملی خیلی صریح گفت در صدد است تصمیم جدی و موثری برای آینده فوتبالی‌اش بگیرد. او سه فصل ناموفق را در برایتون انگلستان پشت‌سر گذاشت که به‌ویژه در دو فصل آخر عمدتا نیمکت‌نشین بود. جهانبخش جزئیات بیشتری در مورد اینکه ممکن است به کدام تیم یا لیگ ملحق شود افشا نکرده است، اما به‌نظر می‌رسد جدایی او از برایتون جدی باشد. او تا ۱۰روز دیگر به انگلستان باز خواهد گشت تا بعد از جلسه با مسوولان برایتون تصمیم نهایی‌اش را بگیرد. علی جهان هنوز دو فصل دیگر با برایتون قرارداد دارد و پایبندی به این قرارداد، تنها از نظر مالی به سودش خواهد بود. از نظر فنی این بازیکن تشنه بازی کردن است. شاید بازگشت به هلند اتفاقی باشد که رخ می‌دهد، اما چقدر دوست داشتیم مثلا علیرضا را در یک تیم خوب بوندس‌لیگایی ببینیم.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند