او می‌داند که کار سختی پیش‌رو دارد: «می‌دانید چه انتظاراتی از ما وجود دارد، هواداران از تیم حمایت می‌کنند و قطعا ورزشگاه پر خواهد شد، رسانه‌ها هم هستند. انتظار داریم مردم را شاد کنیم اما کارمان بسیار سخت خواهد بود.تنها یک نیمه را پشت‌سر گذاشتیم، نیمه‌نهایی آنقدر کیفیت دارد که هر ۴ تیم حاضر در آن قدرتمند هستند. السد چیزی برای از دست دادن ندارد و توانایی شکست هر تیمی را دارد، مقابل استقلال در تهران آنها چطور بودند؟ بازی بسیار سختی در انتظارمان است، به تیم و بازیکنان اعتماد داریم و همه با هم شاد خواهیم بود.» برخلاف جلال حسینی کاپیتان تیم، سرمربی از هوادارانش برای حمایت‌های اخیر سپاسگزار است: «قبل از هر چیزی ابتدا تشکر می‌کنم به‌خاطر تمام حمایت‌هایی که هواداران داشتند. منظورم حمایتشان در سال‌جاری نیست، بلکه از ۳ سال گذشته می‌گویم. آنها یار دوازدهم ما بودند و مطمئنم سه‌شنبه ورزشگاه پر می‌شود، از این مساله خیلی خوشحال هستیم و از این بابت افتخار می‌کنیم، به‌دنبال برد و حضور در فینال هستیم.»

وی در مورد اینکه بازیکنان السد کری‌خوانی کرده‌اند، که می‌توانند باخت بازی رفت را جبران کنند گفت: «همان‌طور که گفتم السد هر تیمی را می‌تواند ببرد، آنها مقابل استقلال قاطعانه بازی کردند و ژاوی و گابی سال‌‌ها در این جو به میدان رفته‌اند، بونجاح هم همین‌طور است. شاید این جو مشکل‌ساز نباشد، ولی اینکه هواداران از ما حمایت کنند بسیار مهم است. هواداران از پرسپولیس حمایت می‌کنند و ۹۰‌دقیقه به تیم روحیه خواهند داد، این بزرگ‌ترین انگیزه برای ما است.» برانکو در رابطه با وضعیت کمال کامیابی‌نیا که بازهم کتفش در بازی حذفی دررفت و نگرانی برای نرسیدن او وجود دارد گفت: «کمال به بازی می‌رسد و اگر لازم باشد او یک دستی برای پرسپولیس بازی می‌کند. سایر بازیکنان مشکلی ندارند، ربیع‌خواه در لیست رقابت هست ولی ۱۰۰ درصد آماده نیست، اگر نیاز بود از او استفاده می‌کنیم، این بازیکن روی نیمکت می‌نشیند و فقط ماهینی را در اختیار نداریم.»

وی در مورد اینکه پرسپولیس سال قبل هم در نیمه نهایی بود اما مقابل الهلال شکست خورد، گفت: «پارسال در بازی رفت نتیجه بدی گرفتیم و واقعا وضعیت سختی مقابل الهلال داشتیم، عملکرد تیم‌ها نشان داده ما و السد تقریبا در یک سطح هستیم، باید تمرکز کنیم و نظم و انضباط داشته باشیم، واقعا معلوم شده که پرسپولیس در چه گروه سختی قرار داشت. الان با السد در مرحله نیمه‌نهایی هستیم و هر دو تیم در مرحله گروهی با هم رقابت داشتند. سال قبل هم با الهلال همین وضعیت برایمان به وجود آمد. مقابل هر تیمی می‌توانیم بازی کنیم و در آسیا کسی از ما بهتر نیست ولی روی فوتبال نمی‌توان حساب کرد، شما دیدید الدحیل مقابل ما شانسی نداشت ولی یک گل به ما زد در شرایطی که توپ به کمر بازیکن الدحیل برخورد کرده بود. قبلا هم گفتم همه ما را نه تنها در فینال و قهرمان آسیا، بلکه قهرمان دنیا می‌دانند، این فشاری هست که از طرف خانواده، رسانه و هوادار می‌آید. ما نمی‌توانیم فرار کنیم ولی به تیم‌مان اعتماد داریم. می‌دانم بازیکنان باهوش هستند و تمرکز کافی دارند، هنوز کاری نکردیم و همه چیز می‌تواند عوض شود. من به بازیکنان تیم اعتماد دارم.»