کریستوف وینترباخ، سردبیر اشپیگل با انتشار یک رشته‌ توییت به انتقادات وکیل رونالدو از نشریه‌اش پاسخ داد و نوشت: «دیروز اطلاعیه‌ای از طرف کریستیانو رونالدو درباره اتهامات مربوط به سوءاستفاده جنسی و گزارش خبر‌ی‌ای که در مجله اشپیگل کار شده بود صادر شد. وکیل رونالدو ادعا کرد که ما در گزارش خود از مدارک دستکاری‌شده استفاده کرده‌ایم. پاسخ ما اما روشن است. ما قبلا هم شاهد واکنش‌هایی از این دست بوده‌ایم. این اطلاعیه از همان روشی استفاده می‌کند که آقای رونالدو و وکلایش پیش از این هم برای مقابله با تحقیقات روزنامه‌نگارانه ما به آن متوسل شده بودند. ما برای انتشار آن مطلب تحقیقات دقیقی انجام دادیم. ما صدها سند و مدرک از منابع مختلف را بررسی کردیم و گزارش‌مان را بر اساس آنها تنظیم کردیم. بعضی از آن اسناد در سایت نشریه ما قابل دسترس شده است.

ما هیچ دلیلی نداریم که باور کنیم آن اسناد و مدارک، اصالت و صحت نداشته‌اند. از این گذشته، مثل همیشه و بر اساس دستور‌العمل انتشار مطالب در اشپیگل، اطلاعات‌مان را با دقت تمام اعتبارسنجی کردیم و برای استفاده از آنها از مشاوره کارشناسان حقوقی بهره گرفتیم. در نتیجه به منابعی که گزارش‌مان را بر اساس آنها تنظیم کرده‌ایم اطمینان داریم و پای آن گزارش می‌ایستیم. آقای کریستیانسن وکیل جدید رونالدو می‌گوید بعضی از اسناد ما کاملا جعلی هستند. جالب اینجا است که این ادعا دو هفته بعد از انتشار گزارش ما مطرح شده است. تیم رونالدو به‌جز تکذیب همیشگی‌شان درباره اتهامات سوءاستفاده جنسی، برای اولین‌بار است که واقعیت‌های منتشر شده در گزارش ما را تکذیب می‌کنند. به‌نظر می‌رسد استراتژی آنها تشکیک به مدارک ما است. ما وقتی در سال ۲۰۱۷ گزارشی درباره موافقت‌نامه میان مایورکا و رونالدو منتشر کردیم، مشاوران او ابتدا آن را داستانسرایی رسانه‌ای خواندند ولی رونالدو بعدا اقرار کرد که آن موافقت‌نامه واقعیت داشته است.»

سردبیر اشپیگل می‌گوید فرصت دفاع را به رونالدو قبل از انتشار گزارش داده است: «ما قبل از انتشار گزارش‌مان درباره اتهامات سوءاستفاده جنسی، به آقای رونالدو و وکلایش فرصت دادیم تا نسبت به این ادعاها واکنش نشان دهند. آنها می‌توانستند واقعیت‌هایی را که در اختیارشان گذاشته بودیم انکار کنند یا در مورد صحت‌شان شبهه وارد کنند ولی چنین کاری نکردند. آنها در عوض تصمیم گرفتند یک وکیل رسانه‌ای استخدام کنند تا ما را تهدید کند. او ادعا کرد که ما حقوق شخصی رونالدو را مورد تعدی قرار داده‌ایم و تهدید کرد که اگر گزارش را منتشر کنیم، علیه ما در دادگاه اقامه‌دعوی خواهد کرد. ولی ما تا این لحظه به هیچ دادگاهی احضار نشده‌ایم و به بررسی بیشتر این ماجرا ادامه خواهیم داد.» این ماجرا اما پای باشگاه رئال راهم به موضوع باز کرده است. یک روزنامه پرتغالی به نام کوریره دامانیا، مدعی شده است که ستاره یوونتوس قصد دارد بگوید که باشگاه رئال‌مادرید او را برای امضای یک توافق‌نامه با زن آمریکایی و دادن حق‌السکوت تحت فشار قرار داده است.  باشگاه رئال‌مادرید با انتشار یک بیانیه به ادعای این نشریه پرتغالی پاسخ داده و تاکید کرده علیه نشریه پرتغالی به‌خاطر انتشار یک خبر کاملا کذب با هدف وارد آوردن خدشه‌ای جدی به وجهه این باشگاه شکایت کرده است.