نحوه دریافت ویزای توریستی انگلیس از توریک

رپرتاژ آگهی: در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کامل ویزای توریستی انگلستان و مهم‌ترین مدارک ویزای توریستی انگلیس بپردازیم.

ویزای توریستی انگلیس

انگلستان یکی از کشورهایی است که از سراسر دنیا گردشگر جذب می‌کند! ایرانیان زیادی هم هر سال برای بازدید از انگلستان به این کشور سفر می‌کنند. جاذبه‌های دیدنی زیادی در این کشور وجود دارد که سفر به آن می‌تواند یک خاطره دلنشین برای همیشه در ذهن شما باقی بگذارد. بنابراین اگر از کسانی هستید که به دنبال یک مقصد جذاب و دیدنی اروپایی می‌گردید، سفر به انگلستان می‌تواند یک گزینه عالی و بی‌نظیر باشد. تنها چیزی که برای سفر به این کشور زیبا و دیدنی نیاز دارید، ویزای توریستی انگلستان است.

کشور انگلستان کمی برای ویزای توریستی انگلستان سخت‌گیری می‌کند! به همین دلیل بهتر است پیش از کاری با شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس آشنا شوید. اگر شرایط و مدارک لازم را داشته باشید، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی می‌توانید ویزای این کشور دیدنی را دریافت کنید.

با خیال راحت از توریک ویزای توریستی انگلیس بگیرید!

افراد معمولی که قصد دریافت ویزای انگلیس را دارند، با فرآیند اصولی آن آشنا نیستند! ممکن است شرایط لازم را نداشته باشند یا مدارکشان کامل نباشد. در این صورت احتمال آن که ویزای آن‌ها ریجکت شود بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است از یک موسسه معتبر و باتجربه مثل شرکت خدمات گردشگری توریک کمک بگیرید که با فرآیند آن به خوبی آشنا هستند. در این صورت احتمال ریجکت شدن بسیار کمتر از حالتی است که خودتان برای دریافت ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید.

مراحل دریافت ویزای توریستی انگلیس از توریک

C:\Users\user\Downloads\IMG_8974.jpg

اگر قصد دریافت ویزای توریستی انگلیس را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات توریک استفاده کنید! چرا که قبل از هراقدام مشاورین متخصص آن شما را راهنمایی می‌کنند و احتمال ریجکت شدن ویزا را به حداقل می‌رسانند! در 5 مرحله امکان دریاف ویزای توریستی از توریک وجود دارد:

مرحله اول) گرفتن وقت مشاوره حضوری یا آنلاین به صورت رایگان

اولین مرحله دریافت وقت مشاوره به صورت حضوری یا آنلاین است! شما به عنوان کسی که قصد دریافت ویزای توریستی انگلستان را دارید، وارد سایت توریک می‌شوید و درخواست مشاوره می‌دهید. مشاوره به دو صورت آنلاین و حضوری امکان‌پذیر است و نکته‌ای که اهمیت دارد، این است که مشاوره توریک رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

بررسی شرایط افراد برای دریافت ویزای انگلستان

در قدم بعد، شرایط افراد برای دریافت ویزای توریستی انگلیس بررسی می‌شود! با توجه به این که انگلستان به راحتی ویزای توریستی صادر نمی‌کند، باید حتماً شرایط لازم را داشته باشید. توریک شرایط افراد را بر اساس شرایط لازم دریافت ویزای توریستی انگلستان بررسی می‌کند. اگر فرد موردنظر این شرایط را داشته باشد، باید برای مرحله بعد اقدام کند.

برای دریافت ویزای توریستی انگلستان 3 شرط مهم وجود دارد که بدون فراهم کردن آن، نمی‌توانید ویزا دریافت کنید. این 3 قدم عبارتند از:

 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌ها

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در مورد کشور انگلستان باید در نظر بگیرید، این است که کشور ارزانی نیست! بنابراین هزینه‌های سفر به آن هم زیاد است و باید حتماً امکان پرداخت هزینه‌های خود را داشته باشید. تمکن مالی همان چیزی است که با کمک آن می‌توانید به دولت انگلستان نشان دهید که از پس هزینه‌های خود برمی‌آیید. تا زمانی که این کشور قانع نشود، امکان صدور ویزای توریستی انگلستان وجود ندارد. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های رفت و برگشت، هزینه‌های اقامت، مخارج روزانه و... است.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلستان 600 الی 700 میلیون تومان است که باید گردش حساب مربوط به 6 ماه اخیر را به این کشور ارائه کنید.

 • تعیین هدف سفر و بازگشت

شرط بعدی برای دریافت ویزای توریستی انگلستان این است هدف سفر را مشخص کنید و برای آن برنامه‌ریزی درستی داشته باشید. اگر هدف سفر شما قانع‌کننده باشد، امکان صدور ویزا وجود دارد! در غیر این صورت احتمال این که ویزای شما ریجکت شود بسیار زیاد است. در واقع هدف سفر شما باید دولت انگلستان را قانع کند تا در نهایت برای شما ویزا صادر شود.

همچنین بازگشت پس از پایان سفر هم اهمیت بسیار زیادی دارد! در واقع کشور انگلیس نگران این است که پس از سفر خود، خاک این کشور را ترک نکنید. به همین دلیل برای صدور ویزا سفرهای قبلی شما را بررسی می‌کند. همچنین روابط شخصی و وضعیت اقتصادی شما هم پیگیری می‌شود تا از بازگشت شما پس از پایان سفر مطمئن شود.

مرحله سوم) تهیه مدارک و بررسی آن توسط مشاوران توریک

در قدم بعد، توریک از شما درخواست تهیه مدارک می‌کند! در واقع شما باید مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلستان را فراهم کنید.

مدارک دریافت ویزا به دو بخش الزامی و تکمیلی تقسیم‌بندی می‌شود. مدارک الزامی برای انواع ویزاها ضروری است اما مدارک تکمیلی متناسب با نوع ویزای شما خواهد بود. بنابراین شما باید هر دو نوع مدارک را فراهم کنید تا بتوانید ویزای موردنظر را دریافت کنید.

مدارک شناسایی شخصی

 • پاسپورت

 • کارت ملی

 • کارت پایان خدمت

 • شناسنامه

 • عکس پرسنلی

 • فرم اطلاعات

 • مدارک تاهل

علاوه بر مدارک بالا به مدارک دیگری هم نیاز دارید که در بخش خدمات ویزای انگلستان توریک به صورت کامل بررسی شده است.

مشاوران توریک پس از دریافت مدارک شما، آن را بررسی می‌کنند تا احتمال ریجکت شدن کمتر شود. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از کاربران انجام می‌دهند، این است که بدون مشاوره و کمک گرفتن از یک موسسه معتبر مثل توریک برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند. در این صورت به دلیل نقص مدارک ریجکت می‌شوند و رفع ریجکت هم زمان‌بر و دشوار است و علاوه‌بر آن، ممکن است تاثیر منفی روی درخواست‌های بعد بگذارد.

C:\Users\user\Desktop\s960_UK_Visa.jpg

مرحله چهارم) ارسال مدارک به VFS Global

در مرحله چهارم، توریک مدارک شما را برای VFS Global ارسال می‌کند. فرآیند اخذ ویزا از طریق VFS Global به صورت زیر است:

 • قدم اول: در قدم اول، باید مدارک، شرایط و هزینه‌های مرتبط با دریافت ویزای انگلستان را در سایت VFS ارائه کنید.

 • قدم دوم: در قدم دوم با توجه به ویزای موردنظر، باید به سایت رسمی دولت انگلستان بروید و درخواست خود را ثبت کنید! در این بخش باید هزینه‌های مرتبط با آن را پرداخت کنید.

نکته مهم! هنگام درخواست ویزا یک شماره به شما داده شده که با GWF شروع می‌شود! این شماره برای پیگیری وضعیت، تغییر در پرونده یا قرار ملاقات VFS Global لازم است. پس آن را را در بخشی یادداشت کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

 • قدم سوم: در این مرحله با استفاده از شماره‌ای که از سایت دولت انگلستان دریافت کرده‌اید، قرار ملاقات VFS Global تنظیم می‌کنید. این مرحله برای این است که بیومتریک شما (انگشت نگاری و ثبت تصویر) انجام شود.

البته تمام این فرآیند توسط توریک انجام می‌شود و نیازی نیست شما کار خاصی انجام دهید و شما فقط باید برای مصاحبه حضوری و انجام انگشت‌نگاری و ثبت تصویر در VFS حاضر شوید! در صورتی که به انجام کار خاصی از طرف شما نیاز باشد، توریک با شما تماس می‌گیرد.

مرحله پنجم) دریافت ویزا

پس از آن که تمام مراحل بالا به درستی انجام شود و مشکلی وجود نداشته باشد، ویزای توریستی شما صادر می‌شود.

در توریک فقط امکان صدور ویزای توریستی وجود دارد!

اگر از کاربرانی هستید که ویزای توریستی برایتان مفید نیست و باید از ویزای دیگری استفاده کنید، توریک خدماتی برای شما ارائه نمی‌کند! چرا که در توریک فقط ویزای توریستی انگلستان دریافت می‌شود و خدماتی برای ارائه انواع دیگر ویزا وجود ندارد.

با توریک، راحت و سریع ویزای توریستی دریافت کنید!

اگر قصد دریافت ویزای توریستی انگلستان یا هر کشور دیگری را دارید اما نمی‌دانید باید چطور فرآیند آن را طی کنید، پیشنهاد می‌کنیم از متخصصین مجرب توریک مشاوره بگیرید. صدور ویزای خود را به آنها بسپارید و بدون دغدغه به فکر بستن چمدان خود باشید!

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.