معرفی بهترین نژادهای گردو ایران

رپرتاژ آگهی: خوشبختانه نهال گردو دارای واریته های زیادی است و قابلیت کاشت در اغلب نقاط ایران را دارد. فقط باید برای منطقه زندگی خود، بهترین رقم را انتخاب کنید. مقاومت درخت گردو در برابر انواع بیماری ها و آفات نیز از دیگر مزایای کاشت نهال گردو است. رویال نهال تمامی ارقام تجاری گردو را با بهترین کیفیت و تأییدیه از سازمان جهاد کشاورزی در اختیار باغداران عزیز قرار می دهد تا با خیال راحت سرمایه گذاری خود را انجام دهند. اگر می خواهید سودآورترین نهال های گردو را بشناسید، در ادامه با ما همراه باشید:

گردو ژنوتیپ؛ سر دسته گردوهای تجاری در کشور

در میان انواع نهال های تجاری گردو، جایگاه نخست متعلق به گردو ژنوتیپ رویال است. این گردو برای اولین بار توسط مهندسان رویال نهال تولید شده است و تنها در همین نهالستان به فروش می رسد. باردهی این نهال فوق العاده است و اگر بتوانید شرایط مناسبی برای رشد آن فراهم کنید، در هر هکتار ۵ تن محصول مرغوب تولید می کند که با توجه به قیمت این گردو در بازارهای جهانی، عددی قابل توجه است.

بیش از ۷۵ درصد میوه این نوع نهال را مغزهای درشت و سفید تشکیل می دهد. باردهی این نهال از همان سال اول کاشت آغاز می شود و بعد از ۴ سال به باردهی اقتصادی می رسد. گردو ژنوتیپ رویال به صورت متراکم کاشته می شود؛ بنابراین می توانید در باغ خود تعداد بیشتری نهال بکارید. با توجه به طول عمر اقتصادی این نهال، با یک خرید نهال می توانید تا آخر زندگی خود از آن بهره برداری اقتصادی داشته باشید.

گردو چندلر؛ انتخابی صحیح برای باغداران

درست است که خاستگاه این گردو کشور ما نیست، اما این نهال قادر است در کشور ما هم بهترین و بیشترین محصول را تولید کند. این نهال مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد و در بسیاری از اقلیم ها رشد می کند، اما بهترین منطقه برای کاشت آن، مناطق معتدل و نیمه سردسیر است. میوه های تولید شده توسط گردو چندلر بسیار بازار پسند هستند و ۶۰ درصد آن ها را مغز تشکیل می دهد.

نهال گردو چندلر عملکرد بسیار قابل قبولی دارد. هر اصله از این نهال بین ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرم محصول ناب و مرغوب تولید کند. گردو چندلر از جمله ارقام پایه کوتاه است و برداشت محصول از آن به راحتی انجام می شود. طول عمر اقتصادی این نهال در حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ سال پیش بینی شده است.

نهال گردو ژنوتیپ 7

بهترین نهال گردو فرانسه را در ایران بکارید

اگر می خواهید در احداث باغستان گردو در مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 25 و حداکثر 42 درجه سانتی گراد موفق شوید، نهال گردو فرنور بهترین انتخاب برای شما است. گردو فرنور در این مناطق بهترین عملکرد را دارد و بازدهی آن به 5 تن در هکتار هم می رسد.

میوه این نهال ظاهری تخم مرغی شکل و کشیده دارد و بیشتر حجم آن را مغز تشکیل می دهد؛ به همین دلیل در بازار از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. نهال گردو فرنور 4 سال بعد از کاشت در باردهی اقتصادی قرار می گیرد. طول عمر اقتصادی این نهال در صورت رسیدگی و مراقبت مداوم، 150 سال پیش بینی شده است.

گردو اسرائیلی نهالی با 80 سال باردهی اقتصادی

گردو اسرائیلی خاص مناطق سردسیر است و در مناطقی که ارتفاع از سطح دریای 500 تا 1500 متر دارند، بیشترین رشد و باردهی خود را تجربه می کنند. این رقم گردو از سال اول باردهی خود را آغاز می کند و سال به سال به میزان محصول آن افزوده می شود تا درخت به بلوغ برسد و باردهی اقتصادی آن آغاز گردد. میزان باردهی این گردو در زمان بلوغ 4 تا 5 تن در هکتار است.

با کاشت این نهال تنها در نیم هکتار زمین می توانید درآمدی 500 میلیون تومانی داشته باشید. این درآمد تنها با خرید 100 اصله نهال سالم و باکیفیت به دست می آید. طول عمر اقتصادی گردو اسرائیلی 80 سال است که البته با رسیدگی و مراقبت بیشتر می توانید طول عمر آن را نیز افزایش دهید.

گردو تویسرکان؛ باکیفیت ترین گردو ایرانی

اگر جزء علاقه مندان به باغداری هستید، احتمالاً نام گردو تویسرکان را بارها شنیده اید. گردو تویسرکان از ارقام پر درآمد و پر سود درخت گردو محسوب می‌ شود و دارای گردو بسیار با کیفیتی است. مغزهای این گردو درصد چربی بسیار بالایی دارند و جزء ارقام تجاری محسوب می شوند.

باردهی این نهال از سال اول کاشت آغاز شده و در سال پنجم به بلوغ می رسد. در این سال ها گردو تویسرکان در هر هکتار 7 تن باردهی دارند. توجه داشته باشید که گردو تویسرکان جز درختان پر توقع است و نیاز آبی بالای دارد؛ بنابراین نمی تواند به صورت دیم و در مناطق خشک کاشته شود.

XtZ7jn8w9iez

بهترین ارقام گردو را از رویال نهال بخرید

رویال نهال یکی از بزرگ ترین نهالستان ها در غرب کشور است که به صورت تخصصی بر روی نهال گردو فعالیت دارد و بهترین ارقام تجاری گردو را تولید و روانه بازار می کند. موفقیت در زمینه باغداری زمانی حاصل می شود که نهال هایی اصیل، باکیفیت و دارای گواهی سلامت را خریداری کنید؛ شرایطی که رویال نهال برای باغداران عزیز فراهم کرده است.

شما عزیزان می توانید همین الان با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید و علاوه بر خرید نهال گردو مناسب برای منطقه خود، از مشاوره رایگان در خصوص شرایط کاشت نهال ها بهره مند شوید. نهال های رویال نهال با قیمت های فوق العاده ارزان عرضه شده اند و سودآوری بالایی برای باغداران به همراه دارند.

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۹۸۱۸۱۱۵۲۰

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

برای خرید نهال گردو و اطلاعات بیشتر به سایت NAHAL۱۱۰.IR  مراجعه نمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.