بزرگترین تولید کننده نهال بادام مجوز دار و شناسه دار در ایران

 اگر زمین خالی دارید و مشکل کمبود آب دارید همچنین در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های سرد و سرمای بهاره درختان بادام را دچار مشکل می کند در ادامه با ما همراه باشید تا با ارقام اصلاح شده بادام دیرگل و دیمی بیشتر آشنا شوید .

مزایای احداث باغ بادام :

همانطور که اشاره شده درخت بادام به خصوص بادام های پیوند خورده روی پایه تلخ مقاومت بسیاری در برابر کمی آبی دارند و این ویژگی یکی از مزیت های مهم انتخاب بادام در زمین های دیمی می باشد .البته دقت داشته باشید که جهت احداث باغ بادام دیمی حتما باید میزان بارش بارندگی سالانه کمتر از ۷۰۰ میلی لیتر نباشد .در غیر این صورت لازم است باغ بادام را حداقل ماهانه ۳ بار به روش های غرقابی یا قطره ای آبیاری کنید .

از دیگر شرایطی که در احداث باغ بادام دیم باید در نظر داشته باشید تهیه نهال بادام اصلاح شده از مکان های معتبر و کاشت آن در زمین های شیب دار می باشد مقاومت درخت بادام در برابر کم آبی و کاشت آن به حالت دیمی یکی از دلایل انتخاب نهال بادام توسط باغداران می باشد از دیگر مزایای کاشت و احداث باغ بادام می توان به مقاومت نسبی آن به خاک های شور و آهکی و آب های نیمه شور اشاره کرد بله درست متوجه شدید اگر خاک زمین مورد نظر آهکی یا آب موجود حالت لب شور یا همان نیمه شوری داشته باشد می توانید با احداث باغ مدرن توسط نهال های اصلاح شده بیشترین محصول و درآمد را از راه باغداری بادام به دست آورید .

هزینه احداث و نگهداری از باغ بادام نسبت به سایر درختان میوه کمتر می باشد به همین دلیل با کمترین سرمایه گذاری می توانید به بیشترین درآمد دست یابید.

از دیگر مزایای کاشت درخت بادام می توان به مقاومت بالای درختان بادام در برابر آفات و بیماری ها اشاره کرد به طوری که درخت بادام به سمپاشی و مراقبت های مدام نیاز ندارد همچنین میوه بادام قابلیت نگه داری طولانی مدت را دارد و می توان در زمان مناسب به قیمت بهتری به فروش رساند.

امروزه تنوع نهال های بادام اصلاح شده بسیار بالاست و بسیاری از شما در انتخاب رقم مناسب دچار تردید هستید اما شناخت بهتر ارقام کمک بسیاری به باغدار عزیز در انتخاب رقم مناسب خواهد کرد .

معرفی ارقام نهال بادام اقتصادی و پر سود برای اقلیم های مختلف:

۱.  نهال بادام فرانیس کلون : یکی از معروف ترین و پر طرفدارترین ارقام بادام در میان بادام های کاغذی می باشد بادام فرانیس کلون از نظر زمان گلدهی بسیار دیر گل ده به حساب می آید به همین دلیل مناسب کاشت در مناطق کوهستانی با سرمای بهاره می باشد علاوه بر این به دلیل  داشتن محصول کاغذی امروزه با قیمت بالایی در بازار به فروش می رسد .حداکثر باردهی درخت بادام فرانیس ۲۵ کیلو می باشد و عمر اقتصادی آن به ۴۰ سال می رسد و محصول آن امروزه در بازار به قیمت ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

۲. نهال بادام تونو : اگر در منطقه ای که احداث باغ بادام را  دارید  پرندگان مغز محصول را خالی می کنند و به دنبال بادامی هستید که می خواهید با وجود داشتن پوست سنگی ،خصوصیات بادام فرانیس را داشته باشد انتخاب بادام تونو عملکرد هوشمندانه می باشد درخت بادام تونو علاوه بر باردهی خوشه ای و دیر گل بودن خودگرده افشان نیز می باشد و جهت باردهی به رقم گرده زا نیاز ندارد .حداکثر باردهی این رقم بادام ۳۵ کیلو می باشد .

۳. نهال بادام آذر : از محبوب ترین و معروف ترین ارقام دیر گل بادام می باشد که مناسب کاشت در مناطق کوهستانی بود ه ودارای پوست نیمه کاغذی می باشد محصول بادام آذر به بادام آجیلی معروف است و قیمت بالایی نسبت به دیگر ارقام بادام دارد .حداکثر میزان باردهی این درخت ۲۷ کیلو می باشد و عمر اقتصادی درخت آن به ۳۵ سال می رسد .

۴. نهال بادام مامایی : محصول بادام متوسط گل مامایی سنگی بوده و مناسب کاشت در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر می باشد این رقم بادام ۴۲ درصد دو قلوزایی دارد و مغز آن شیری و خوش طعم می باشد به همین دلیل رقمی بازار پسند و اقتصادی به حساب می آید .

کاشت نهال بادام

کاشت نهال بادام:

همانطور که می دانید نهال بادام نسبت به رطوبت و گرمای هوا حساس می باشد  و اگر در زمان مناسبی جابجا و کاشت نشود ممکن است درصد گیرایی آن پایین بیاید .بهترین و مناسب ترین زمان کاشت  نهال بادام از اوایل آذر ماه تا اواسط اسفند ماه می باشد اما از آن جایی که ارقام دیر گل و تجاری نسبت به سایر ارقام نهال بادام طرفداران زیادی دارد و زودتر به فروش می رسد می توانید جهت رزرو نهال های تجاری نسبت به پیش خرید  آن اقدام نمایید و در زمان مناسب نسبت به تحویل و کاشت آن اقدام نمائید.

توجیه اقتصادی احداث باغ بادام:

هزینه اولیه احداث باغ بادام و قیمت نهال بادام نسبت به سایر ارقام میوه بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد .علاوه بر این  با انتخاب ارقام اصلاح شده نهال بادام، زمان و میزان باردهی تسریع می یابد و در عرض کمتر از ۴ سال  با کمترین میزان آبدهی و رسیدگی می توانید صاحب باغ اقتصادی و تجاری شوید.

همانطور که اشاره شده حداقل میزان باردهی درخت بادام اصلاح شده ۳۰ کیلو می باشد در واقع می توان گفت با کاشت ۱۰۰ اصله نهال بادام محصول به میزان ۳ تن می توانید برداشت محصول داشته باشید و سالانه به طور میانگین ۲۰۰ میلیون درآمد داشته باشید که درآمد قابل توجهی می باشد.

خرید نهال بادام

خرید نهال بادام :

کشت نهال بادام در شرایط آب و هوایی ایران بسیار موفقیت آمیز می باشد زیرا نهال بادام بومی ایران می باشد و با خاک این کشور سازگاری بالایی دارد جهت خرید نهال بادام باید از مراکز معتبری اقدام نمایید که دارای مجوز رسمی از  سازمان جهاد کشاورزی می باشد و همچنین تمامی نهال ها دارای گواهی اصالت و ضمانت باشد تا محصول حاصل در آینده بی کیفیت و نامرغوب نباشد .اما در صورت خرید نهال اصالت دار و مناسب اقلیم منطقه  نتیجه احداث باغ بادام بسیار سود آور  و دلنشین خواهد بود توصیه میشود هنگام خرید نهال بادام با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید تا علاوه بر انتخاب رقم مناسب از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

خرید نهال بادام از مجموعه تخصصی رویال نهال به صورت آنلاینی و حضوری امکان پذیر می باشد جهت ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا جهت خرید حضوری به آدرس های زیر مراجعه نمایید.

دفتر مرکزی: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان طالقانی، تقاطع خیابان دانش و کشاورزی

گلخانه: آذربایجان غربی، میاندوآب، انتهای کوی رابری، نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

۰۴۴۴۵۳۳۰۵۲۷

برای دیدن اطلاعات بیشتر و ارقام نهال های دیگر کافیست نهالستان رویال نهال را در گوگل جستجو کنید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.