هزینه های برنده لاتاری از لحظه برنده شدن تا رسیدن به آمریکا

البته این ارزانی به معنای رایگان بودن نیست. مسلما مهاجرت با لاتاری نیز هزینه هایی دارد، ولی مطمئن باشید برای اخذ اقامت دائم یک کشور دیگر نمی‌توانید روشی کم هزینه تر از لاتاری پیدا کنید. کل هزینه های برندگان لاتاری تا دریافت ویزا و رسیدن به کشور آمریکا، کمتر از ۱۵۰۰ دلار هزینه دارد.

برای اینکه بدانید یک برنده لاتاری برای رسیدن به آمریکا باید چقدر پول خرج کند، توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مقاله همراه باشید. چرا که در این مطلب تمام هزینه های برندگان لاتاری (https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/lottery-fees) به صورت جز به جز بررسی شده است.

هزینه جمع آوری و ترجمه مدارک

اولین هزینه‌ هایی که یک برنده لاتاری با آن مواجه می‌شود، هزینه ترجمه مدارک است. اینکه هزینه ترجمه مدارک برای ویزای لاتاری چقدر می‌شود، بستگی به دارالترجمه و تعداد مدارک شما دارد و نمی‌توان یک قیمت ثابت برای آن معرفی کرد.

هر چه مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد، نیاز به ترجمه مدارک بیشتری دارید و در ضمن اگر هنوز اصل مدرک تحصیلی خود را نگرفته‌اید، امکان دارد برای دریافت این مدارک، مجبور شوید هزینه های دیگری را نیز بپردازید.

 توصیه می‌کنیم برای آماده سازی مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری، حتما با کارشناسان با تجربه و معتبر مشورت کنید. چرا که برخی افراد سودجو شما را مجبور می‌کنند مدارک اضافی و غیر ضروری را به شکل‌های بسیار گران ترجمه کنید. مثلا امکان دارد این افراد به شما بگویند که مدارکتان حتما باید در آمریکا ترجمه شود و هزینه ترجمه را به دلار از شما بگیرند. در این مورد بسیار آگاهانه عمل کنید تا در دام افراد سودجو نیافتید.

هزینه تکمیل فرم DS۲۶۰ (فرم برندگان لاتاری)

همه برندگان لاتاری برای شروع پرونده مهاجرتی خود، باید نسبت به تکمیل فرم برندگان لاتاری یا همان فرم DS-۲۶۰ (https://hamimohajer.com/immigration/usa/form-ds-260) اقدام کنند. فرم DS۲۶۰ یک فرم مهاجرتی آنلاین و به زبان انگلیسی است. شما می‌توانید این فرم را به صورت شخصی تکمیل کنید و هزینه‌ای نپردازید.

اما آگاهی داشته باشید که در تکمیل فرم DS۲۶۰ بخش‌هایی مربوط به تکمیل اطلاعات هویتی و سوالات امنیتی وجود دارد. هر برنده لاتاری باید با توجه به قوانین مهاجرتی آمریکا، نسبت به تکمیل این بخش‌ها اقدام کند. بنابراین نباید هیچگونه اطلاعات اضافه یا نادرست وارد این فرم شود. هرگونه اشتباه می‌تواند باعث از دست رفتن شانس ویزا شدن و ورود به آمریکا شود.

تکمیل فرم DS۲۶۰ بیشتر از آنکه به دانش زبان انگلیسی نیاز داشته باشد، به اطلاعات حقوقی و آگاهی از قوانین مهاجرتی آمریکا نیاز دارد. برنده شدن در لاتاری شانس بسیاری بزرگی است و شاید فقط یکبار شانس برنده شدن در لاتاری را داشته باشید. منطقی نیست که به خاطر صرفه جویی در هزینه، چنین ریسک بزرگی انجام دهید.

صرف مقداری هزینه برای مشاوره با یک کارشناس با تجربه، می‌تواند خیال شما را بابت تکمیل صحیح فرم برندگان لاتاری راحت کند. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما مبلغی را برای هزینه کارشناسی تکمیل فرم DS۲۶۰ در نظر بگیرید.

حامی مهاجر از جمله موسسات با سابقه و متخصص در زمینه اخذ ویزای آمریکاست و هزینه بسیار منصفانه‌ای بابت ارائه خدمات و هزینه کارشناسی فرم DS۲۶۰ دریافت می‌کند. استفاده از خدمات حامی مهاجر هم می‌تواند خیال شما را بابت تکمیل صحیح فرم DS۲۶۰ راحت کند و هم اینکه هزینه مناسب‌تری را برای این کار پرداخت خواهید کرد.

هزینه تور سفارتی برندگان لاتاری

هزینه تور سفارتی برندگان لاتاری

 برای انجام مراحل اصلی دریافت ویزای لاتاری، یعنی انجام آزمایشات پزشکی (مرحله مدیکال) و مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا باید به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید.

رعایت دقیق زمانبندی در این سفرهای خارجی یکی از اصول مهم برای برندگان لاتاری است و به دلیل حساسیت موضوع هیچ زمانی برای از دست دادن وجود ندارد. انجام کارهای اداری ویزا به حد کافی برای برنده لاتاری نگرانی دارد و انجام این کارها در یک کشور غریب و نا آشنا، استرس برندگان لاتاری را چند برابر می‌کند.

شما برای رفتن به خارج از کشور و انجام کارهای ویزای آمریکا، می‌توانید از تورهای تفریحی استفاده کنید. اما توجه کنید که این تورها زمان بندی ثابتی دارند و خدمات تخصصی همراهی ارائه نمی‌دهند. اگر هرگونه تغییر در برنامه سفر شما ایجاد شود، احتمالا برای تغییر زمان پرواز و مدت اقامت در هتل، دچار مشکل خواهید شد و باید هزینه های اضافه پرداخت کنید.

آن دسته از برندگان لاتاری که برای آسودگی و آرامش خود، بیشتر از هر چیز دیگر ارزش قائل هستند، برای انجام کارهای ویزای خود از تورهای سفارتی استفاده می‌کنند.

در تورهای سفارتی، یک همراه آشنا به محیط و کارهای کنسولی در کنار شماست و وظیفه جابجایی شما به مقصدهای مورد نظر را به عهده دارد. هر جا هم که با مشکلی مواجه شوید، این همراه توانایی آن را دارد که مشکل شما را حل کند. در ضمن برنامه تورهای سفارتی کاملا انعطاف پذیر است و هر تغییری که در برنامه سفر شما انجام شود، امکان تغییر زمان پرواز و مدت اقامت در هتل وجود دارد.

اگر می‌خواهید با آسایش کامل و خیال راحت تمام مراحل بعد از برنده شدن را در یک کشور خارجی به انجام برسانید و در صورت بروز مشکلات احتمالی از پشتیبانی کامل برخوردار باشید، توصیه می‌کنیم که حتما از تورهای سفارتی ویژه برندگان لاتاری استفاده کنید.

موسسه حامی مهاجر تنها ارائه دهنده تورهای سفارتی آمریکا در ایران است. اگر قصد انجام کارهای ویزای آمریکا در خارج از کشور را دارید، می‌توانید از طریق این موسسه برای رزرو تورهای سفارتی اقدام کنید.

هزینه‌ مدیکال برندگان لاتاری

یکی از مراحل بعد از قبولی لاتاری، انجام آزمایشات پزشکی در نزد پزشک معتمد سفارت آمریکاست. این مرحله که مدیکال نام دارد را باید در یک کشور خارجی انجام دهید. مرحله مدیکال شامل معاینه، انجام چند آزمایش پزشکی و گرفتن عکس رادیولوژی از قفسه سینه است. به جز این امکان دارد هزینه تزریق چند واکسن نیز از شما دریافت شود.

بنابراین با توجه به نوع آزمایش‌هایی که از شما گرفته می‌شود یا واکسن‌هایی که به شما تزریق می‌شود، باید هزینه‌های متفاوتی را پرداخت کنید که متغیر هستند. حداقل هزینه لازم برای مدیکال ویزای آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان مطابق جدول زیر است. (توجه کنید که این حداقل هزینه است و احتمال پرداخت هزینه بیشتر در مدیکال وجود دارد.)

جدول

VJdfbae4rJ0D

هزینه‌ ثابت مصاحبه در سفارت آمریکا

هر برنده لاتاری برای انجام انگشت‌نگاری و مصاحبه در سفارت آمریکا باید به صورت نقدی کارمزد پرداخت کند. این هزینه ثابت 330 دلار به ازای هر فرد است. امکان تغییر این هزینه در طول سال‌های مختلف وجود دارد. ایرانیان برای پرداخت این هزینه باید این پول را به صورت نقدی در پاکت قرار داده و درون سفارت به باجه مربوطه تحویل دهند.

هزینه مربوط به ماک سفارتی (شبیه ساز مصاحبه سفارت آمریکا)

مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا و پاسخ به سوالات افسر پرونده، یکی از مهم‌ترین مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری است. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما آمادگی لازم را برای پاسخ به سوالات افسر داشته باشید. حال سوال این است که چطور تجربه لازم را برای پاسخ به سوالات مصاحبه لاتاری به دست آوریم؟

قبل از هر چیز توجه کنید که هیچ جزوه، کتاب یا پکیجی برای سوالات افسر پرونده وجود ندارد. افسر سوالات خود را با توجه به شرایط شخصی شما می‌پرسد و اینگونه نیست که یک سری سوالات ثابت بپرسد. بنابراین پول خود را برای پکیج های سوالات ویزای آمریکا هدر ندهید، چرا که این روش اصلا کاربردی نیست و جوابی که برای شخص دیگر مناسب است، امکان دارد شما را به دردسر بیاندازد.

بهترین راه برای جواب دادن سوالات افسر پرونده، شرکت در جلسه ماک سفارتی است. ماک سفارتی یک جلسه شبیه سازی برای مصاحبه در سفارت آمریکاست. در این جلسه، کارشناسان مجرب شرایط شخصی شما را بررسی می‌کنند و با توجه به شرایطتان، سوالاتی از شما می‌پرسند که به احتمال زیاد سوالات افسر پرونده هستند.

با شرکت در جلسه ماک سفارتی، آمادگی و اعتماد به نفس لازم برای پاسخ به سوالات مصاحبه ویزای آمریکا را خواهید داشت و مانند شخصی خواهید بود که تجربه چندین مصاحبه در سفارت آمریکا را داشته است.

هزینه پیکاپ پاسپورت

بعد از مصاحبه در سفارت آمریکا امکان دارد که ویزای خود را در همان لحظه و به صورت تک ضرب دریافت کنید و از طرف دیگر امکان دارد که پرونده شما وارد پروسه AP یا بررسی بیشتر شود. در این صورت معمولا بعد از چند ماه ویزای لاتاری برای شما صادر خواهد شد.

در صورتی که ویزای لاتاری شما به صورت تک ضرب صادر نشود، باید هزینه‌ای را نیز به منظور پیکاپ پاسپورت (https://hamimohajer.com/hami-services/pick-up-visa) در نظر بگیرید. حامی مهاجر یک موسسه قانونی برای انجام خدمات پیکاپ پاسپورت است و مجوزهای لازم از پلیس گذرنامه را دارد. می‌توانید از خدمات حامی مهاجر به منظور پیکاپ پاسپورت استفاده کنید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.