افزایش فروش نهال گلدانی در کشور با کاشت نهال ها در فصل بهار

همان طور که می دانید کاشت نهال بیشتر در فصل زمستان و قبل از بیدار شدن درختان از خواب زمستانی انجام میشود؛ اما امروزه عرضه نهال ها بصورت گلدانی، فروش نهال در فصل بهار نسبت به فصل های دیگر سال از رونق بسیار خوبی برخوردار است. بهار فصل جوانه زدن شکوفه، رویش گیاهان و بیدار شدن درختان از خواب زمستانی است. آب و هوای فصل بهار به گونه ای است که کاشت نهال گلدانی در آن، حتما با موفقیت رو به رو خواهد شد. به طور کلی، بیشترین درصد فروش نهال گلدانی در کشور، مربوط به فصل بهار است.

فروش نهال معمولا در دو نوع انجام می شود. نهالستان های معتبر نهال ها را هم به صورت گلدانی و هم به صورت ریشه ای به فروش می رسانند. نهال های گلدانی معمولا بهتر و مقاوم تر از نهال های ریشه لخت هستند. به همین دلیل اگر قصد کاشت نهال مرغوب را دارید، بهتر است خرید نهال گلدانی را در دستور کار خود قرار دهید. نهال های گلدانی و ریشه لخت دارای تفاوت های زیادی با یکدیگر هستند که در ادامه محتوا برخی از این تفاوت ها را به شما معرفی می کنیم.

دلایل برتری نهال گلدانی به نهال ریشه لخت

 فروش نهال هم به صورت گلدانی و هم به صورت ریشه لخت صورت می گیرد. طبق بررسی های صورت گرفته، میزان موفقیت در کاشت نهال های گلدانی نسبت به نهال های ریشه لخت بیشتر است. البته دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد. برای مثال ریشه های لخت در صورت عدم نگهداری و حمل و نقل صحیح می توانند با آسیب های زیادی مواجه شوند. حمله حشرات و حیوانات جونده به ریشه، ایجاد ضربه یا شکستگی روی ریشه و... از خطراتی هستند که در صورت لخت بودن ریشه می توانند برای آن به وجود آیند. این در حالی است که ریشه نهال های گلدانی، با وجود خاک و پوشش محافظ، به هیچ وجه مورد حمله و آسیب قرار نمی گیرد.

تفاوت در خرید نهال گلدانی و ریشه لخت

تفاوت در خرید نهال گلدانی و ریشه لخت

یکی دیگر از دلایل برتری نهال گلدانی به نهال ریشه لخت، امکان کاشت آن در فصول مختلف سال است. نهال های گلدانی در هر فصلی از سال، قابل کشت و پرورش هستند. این در حالی است که نهال های ریشه لخت فقط در اواخر زمستان (پیش از بیدار شدن گیاه از خواب زمستانی) قابل کشت هستند. البته باید در نظر داشته باشید که با توجه به مزیت های ذکر شده، قیمت فروش نهال گلدانی نیز، کمی بیشتر از نهال ریشه لخت است.

مزیت سوم، کاشت راحت تر نهال های گلدانی است. همان طور که می دانید، ریشه نهال های گلدانی معمولا به همراه مقداری خاک در یک کیسه نایلونی قرار دارد. برای کاشت این نوع نهال، تنها کافی است فقط زیری پلاستیک را پاره کرده و نهال را درون حفره خاک مناسب قرار دهید. این در حالی است که برای کاشت نهال های ریشه لخت باید همواره مراقب باشید تا ریشه گیاه آسیب نبیند. یا خاک به خوبی سطح ریشه را بپوشاند. بنابراین با مزیت های ذکر شده، بهتر است هنگام خرید نهال، به سراغ نمونه های گلدانی آن بروید.

نکات طلایی هنگام خرید نهال باکیفیت

فروش نهال توسط افراد و فروشگاه های مختلفی انجام می شود. حال چطور می توان یک نهال خوب و با کیفیت خریداری کرد؟ همان طور که در جریان هستید، خرید نهال با کیفیت به نظر کارشناسانه و حرفه ای نیاز دارد. بنابراین افرادی که در زمینه کشاورزی و باغداری تجربه زیادی ندارند، تنها با دقت به برخی نکات می توانند بهترین نهال ها را برای خود خریداری کنند. به طور کلی بهترین راه برای خرید انواع نهال، مراجعه به یک نهالستان خوب و معتبر است. یک نهالستان معروف و شناخته شده، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را به مشتری عرضه می کند. حال از کجا می توانیم یک نهالستان خوب را تشخیص دهیم؟ چه ملاک هایی برای انتخاب نهالستان معتبر وجود دارد؟

برای پیدا کردن یک مرکز فروش نهال معتبر، باید به نکاتی دقت کنید. یک مسئله شناسه دار بودن نهال های موجود در نهالستان است. نهال های با کیفیت و سالم، دارای شناسه های مخصوصی هستند. پس دقت کنید حتما نهال های شناسه دار را خریداری کنید تا از کیفیت آن ها اطمینان داشته باشید. برای اطمینان از ریشه نهال نیز می توانید محصول را از جایی خریداری کنید، که بابت خرید ضمانت معتبری به شما ارائه دهد.

نهالستان های معتبر نهال های خود را با شناسه و ضمانت به مشتری عرضه می کنند. در نتیجه در صورت بروز مشکل می توانید نهال را برگردانده و یک نهال جدید خریداری کنید. یکی دیگر از ملاک های انتخاب یک نهالستان معتبر، تنوع در عرضه نهال است. یک نهالستان خوب باید نهال های میوه ای، غیر میوه ای، گلدانی، ریشه لخت و... را در تنوع بالا به مشتری ارائه دهد.

از طرفی، چنین نهالستان هایی معمولا دارای پرسنلی با تجربه و آگاه هستند. این کارشناسان پس از خرید نهال شما را برای کاشت مناسب راهنمایی می کنند. برای مثال نوع خاک، میزان نور، میزان آبیاری و... را به شما گوشزد می کنند.

خرید نهال گلدانی

خرید نهال گلدانی

راهنمای انتخاب نهالستان معتبر برای خرید نهال گلدانی

انتخاب نهالستان معتبر برای خرید نهال همیشه یکی از دغدغه های بزرگ باغداران بوده؛ اما در صورتی که تصمیم به خرید نهال گلدانی دارید توصیه میشود در انتخاب نهالستان وسواس بیشتری به خرج دهید. یکی از بزرگترین و معتبر ترین نهالستان های کشور که بصورت تخصصی در زمینه پرورش و فروش نهال گلدانی فعالیت دارد، نهالستان میاندوآب نهال میباشد که با سال ها تجربه و با داشتن کاری مجرب و مشاوره رایگان به صورت شبانه روزی در خدمت مشتریان خود هستند.

تضمین اصالت نهال فروخته شده توسط این نهالستان و کیفیت بالا و اصول پرورشی صحیح سبب شده که باغداران بسیاری با اطمینان به تهیه نهال از این نهالستان بپردازند. از دیگر ویژگی‌های این نهالستان، خرید نهال با قیمت بسیار مناسب و به‌صرفه است و همچنین نهال‌های خریداری شده همگی شناسنامه دار و دارای گواهی سلامت می‌باشند.

شما می‌تواند برای خرید نهال گردو، خرید نهال بادام و سایر نهال‌ها با نهالستان میاندوآب نهال تماس بگیرید و اطمینان داشته باشید که متخصصین این نهالستان از مشاورات پیش از انتخاب و خرید نهال تا راه اندازی کامل باغ در کنار شما خواهند بود.

شماره تلفن: ۰۹۱۴۵۵۳۰۳۳۶ (مهندس دانیال رجبی)

همچنین می‌توانید با جستجوی عبارت "میاندوآب نهال" در گوگل یا مراجعه به وب‌سایت نهالستان میاندوآب نهال به آدرس m۲bnahal بررسی و مشخصات انواع نهال را مشاهده کنید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.