سایت آلا که این روزها خانواده ای دانش آموزی به وسعت بیش از ۷ میلیون از دانش‌آموزان ایرانی است در سال ۱۳۹۲ با همت جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه صنعتی شریف به هدف برقراری عدالت آموزشی شکل گرفت و این روزها سایت آلا به نشانی اینترنتی alaatv به عنوان معتبرترین مرجع آموزش دروس در ایران شناخته میشود.

آموزش رایگان دروس در سایت آلا

در ابتدای فعالیت مجموعه آلا، از تدریس دبیران مدرسه صنعتی شریف فیلمبرداری و در سایت آلا منتشر میشد و بعد در ادامه مجموعه آلا توانست با همکاری دبیران برتر حوزه آموزش از پایه متوسط اول تا متوسطه دوم و کنکور آموزش های رایگان ویدیویی و حرفه ای تولید و منتشر کند و در همین راستا دانش آموزان بسیاری در سراسر کشور توانستند به آموزش رایگان دروس دست پیدا کنند.

در حال حاضر بیش از ۷۰۰۰ ساعت محتوای آموزش ویدویی در سایت آلا برای دانش آموزان منتشر شده است که هر سال نیز بر اساس تغییرات کتاب های درسی مطالب آموزشی جدید به محتواهای قبلی اضافه میشود. همچنین در سایت آلا بعضی از دروس توسط دو یا چند دبیر تدریس شده است آن هم به این علت که دانش آموزان با نحوه تدریس هر دبیری که بهتر میتوانند مطالب درسی را یاد بگیرند دوره آموزش خود را پیش ببرند

نقش آلا در کنکور

کنکور همواره یکی از چالش های دانش آموزان و متقاضیان ورود به دانشگاه است. کنکور را میتوان یک رقابت تمام عیار و سنگین تلقی کرد که اتفاقا این رقابت شرکت های کننده های بسیار آماده ای هم دارد اما سوال اینجاست که: 

چگونه باید برای موفقیت در کنکور خود را آماده کرد؟

هزینه کلاس کنکور چقدر است؟

چگونه به بهترین منابع آموزش کنکور دست پیدا کنیم؟

کدام موسسه کنکوری را باید انتخاب کرد؟

سوالاتی از این قبیل میتواند برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور وجود داشته باشد و البته باید این نکته را هم در نظر بگیریم که در بسیاری از مواقع با توجه به وجود انواع و اقسام آزمون های آزمایشی و کلاس های کنکور، تبلیغات رنگارنگ و تاثیر گذار و در نهایت توصیه و معرفی دوستان و آشنایان در جهت انتخاب کلاس کنکور و روش های موفقیت در کنکور، دانش آموزان برای پیدا کردن مسیر موفقیت با شک و تردید و شاید هم با انحراف مواجه شوند.

موسسه کنکور

به همین منظور از آنجا که آلا برای اجرای عدالت آموزشی فعالیت میکند وظیفه خود دانست که به دانش آموزان و داوطلبان کنکوری نگاه ویژه ای داشته باشد و مسیری همچون راه ابریشم افسانه ای برایشان بسازد همچنین دوره های صفر تا صد کنکور و همایش های موضوعی کنکوری برگزار کند البته باید بدانید که بعضی از دوره های کنکور سایت آلا رایگان نیست که در این خصوص آلاء توضیح داده است که برای تامین هزینه های جاری تولید محتوای آموزشی رایگان، دوره های کنکوری خود را با حداقل هزینه نسبت به کیفیت این دوره ها، این محصولات آموزشی را را در اختیار مخاطبان قرار میدهد.

ویژگی های کلاس کنکور راه ابریشم

1. درسنامه ویدویی جامع از پایه دهم تا دوازدهم و کنکور:

مرحله پیله درسنامه یعنی تدریس ویدیویی و کامل تمام نکات مقدمات ورود به هر درس مربوط به سال های گذشته و ترمیم تمام ایرادات یادگیری سالیان گذشته به جهت آمادگی کامل برای دریافت مطالب متوسط دوم و به حداقل رساندن سطح نگرانی ناشی از عدم تسلط به مباحث و نکاتی که اکثر مدرسان و موسسات و کلاس ها از تدریس و جا انداختن آنها شونه خالی میکنند؛ اما راه ابریشم آلاء، تمایز خودش رو در این فاکتور به ظاهر کم اهمیت اما بسیار پررنگ در روند یادگیری پیش روی مخاطب نشان می‌دهد و به فکر ارایه راه حل برای ۹۰درصد مخاطبانش است.

و اما درسنامه های ویدویی و کامل و جامع که از پایه دهم تا پایه دوازدهم را به طور کامل و پایه‌ای تا سطوح پیشرفته کنکوری پوشش داده شده است، توسط مدرس آلاء تدریس می‌شود.

میانگین 100 ساعت فایل ویدویی درسنامه برای هر درس اختصاصی ضبط و با تجربه کاربری خاص، جذاب و کاربردی آلاء که در سرویس های دیجیتال هیچ موسسه‌ داخلی در حوزه آموزش آنلاین دیده نمی‌شود، داخل سایت و اپلیکیشن آلا در درسترس کاربران قرار می‌گیرد.

جزوات درسنامه به‌طور کامل به‌صورت فایل های دانلودی PDFنیز تدوین شده است. جزوات، تطابق صدرصدی با درسنامه ویدویی مدرس دارد و به شکل یکپارچه با طراحی دقیق و بسیار جذاب در دسترس مخاطبین قرار می گیرد.

2.  تقویت مهارت تست زنی در راه ابریشم کنکور:

بیش از 3000 تست طبقه‌بندی شده و استاندارد با تحلیل کامل ویدیویی توسط مدرس هر درس راه ابریشم آلاء، از جمله ویژگی های بسیار حائز اهمیت این دوره جامع است. از اهمیت توجه به مقوله تست زنی در این دوره می توان به 4 رویکرد تست زنی اشاره کرد که بسیار هدفمند و هوشمندانه بر اساس رصد و آنالیز مسیر یادگیری دانش آموز و داوطلبان آزمون سراسری در سطوح و الگو های متفاوت یادگیری توسط گروه مشاورین مجرب آلاء ایجاد شده است.

تست های آموزشی: تست هایی که هدفمند ویژه گیرایی نکات در کنار درسنامه قرار گرفته و سعی بر این بوده تا مکمل درسنامه به جهت یادگیری کاربرد نکات و آموزش به صورت تست محور باشد.

تست های مهارتی: تست هایی به جهت آشنایی با ایده های گوناگون طراح تست و روان شدن فرایند حل مسئله و افزایش سرعت فرایند تست زنی که به تعداد فراوان با حل کامل ویدیویی برای مخاطبین دوره قرار دادیم. البته تعداد بالای تست ها در این بخش، هرچند مخاطب رو از دیگر منابع تست زنی بی نیاز میکند اما با اجرای تست های ستاره دار که تیپ تست ها یا تست ها پرنکته هستند، گلچین های مجموعه تست مشخص شده تا در زمان کم هم بتوان با اطمینان از حل انواع تست های مورد نیاز، نتیجه ایده‌آل کسب گردد.

تست های پیش و پس آزمون: هرساله جدیدترین و ناب ترین ایده های طراحی تست آزمون های سراسری، در آزمون های آزمایشیِ معتبر و استاندارد مطرح می‌شود و تحلیل کامل این سوالات نیز آمادگی فوق العاده‌ای برای دانش آموز و داوطلب کنکوری، هم به منظور شرکت در آزمون آزمایشی و سنجش موقعیت بین رقبا مفید خواهد بود هم بعد از برگزاری آن آزمون، تحلیل سوالات بسیار کمک کننده خواهد بود. این یعنی دوره راه ابریشم آلاء، تا چه میزان دید گسترده به تمام نیاز ها و پیش بینی نیاز های مخطابینش دارد.

تست های کنکورچه: چه آزمون آزمایشی شرکت بکنید چه خیر، کنکورچه ها یک امکان بی نظیر در راه ابریشم آلاست که به هدف ارزیابی شما از نظر یادگیری مطالب، مهارت تست زنی و مرور تمام مطالب دوره یادگیری گذرانده شده کمک شایانی به شما خواهد کرد. تست هایی استاندارد، به میزان کافی به مانند آزمونک هایی به همراه پاسخ تشریحی برای ارزیابی اصولی مخاطبین دوره طراحی شده است. این شلیک آخر هر فرسنگ دوره راه ابریشم آلاست و سنگ محکی برای سنجش میزان یادگیری شما. 

راه ابریشم آلاء

3. برنامه مطالعاتی کنکور راه ابریشم

این بخش از هیجان انگیزترین اتفاقات دوره جامع کنکوری راه ابریشم آلاست. معمولا برنامه های مطالعاتی دوره های آموزشی آنلاین بر اساس ضبط یا انتشار کلاس هاست و انعطاف پذیری در حد 0 را دارند اما در راه ابریشم آلاء، علاوه بر دسترسی به فایل های ویدیو و جزوات هر بخش، برنامه مطالعاتی تخصصی ویژه ایام تابستان را نیز دریافت خواهید کرد و خاص ترین بخش، مطابق برنامه سال تحصیلی کنکوری شما و حتی با آزمون های آزمایشی معتبری هست که در آن شرکت می‌کنید و همیشه دغدغه هماهنگی کلاس یا دوره با بودجه بندی این آزمون ها در دانش آموزان وجود داشته است به طور کامل برطرف گردیده که همین موضوع نشان دهنده توجه صدرصدی آلاء به داوطلبی است که قصد شرکت در رقابتی بسیار چالش برانگیزی همچون آزمون سراسری را دارد با تمام استرس ها و نگرانی ریز و درشت!

4. جمع‌بندی کنکور با راه ابریشم آلا

مدرسه آنلاین آلاء و همایش های جمع بندی فوق تخصصی این مجموعه برای زمان بندی ها مختلف یک داوطلب کنکوری بسیار مورد استقبال قرا گرفته شده است و قطعا مخاطبین راه ابریشم آلاء باید از این همایش ها به طور ویژه بهره مند بشوند و یک جمع بندی اصولی و مرور سریع رو با 4 دوره جمع بندی آلاء تجربه کنند.

دوره چاپار: این دوره،‌ بروزرسانی کنکور 1401 راه ابریشم آلاء است که زمان استفاده از این دوره جامع و کامل رو به طرز قابل توجهی کاهش داده است و نگرانی از بابت کمبود وقت برای تسلط به تمام نکات در این طرح برطرف شده است. البته که توصیه ما به اکثر مخطابین دوره غیر حضوری کنکور آلا استفاده کامل از محتوای راه ابریشم است چرا که به قدری مباحث توسط اساتید کامل تدریس شده که نیاز های آموزشی هر مخاطبی در هر سطحی از دانش حتی از زیر صفر تا درصد های نزدیک به 100 را کامل پوشش خواهد داده است اما دوره چاپار برای مرور مطالب و سرعت عمل شما اثر پررنگی خواهد داشت.

5. مشاوره تحصیلی و انگیزشی برای کنکور

طی فرایند مطالعاتی و مهارتی و آمادگی برای رقابتی سنگین همانند آزمون سراسری 1401، طبیعتا دنیایی از نکات و مباحث کاربردی مشاوره‌ای هست که قطعا مخاطبین دوره جامع راه ابریشم 1401 آلاء نیز به آن ها نیاز خواهند داشت. علاوه بر آن، بهترین شیوه استفاده از دوره با شرایط نسبتا مشابه مخاطبین دوره در گروه های مختلف، یک چالش خواهد بود. گروه مشاورین مجرب راه ابریشم آلاء، با تخصص و تجربه قابل توجهی که در حوزه آموزش کشور و همراهی برترین رتبه های آزمون سراسری داشته اند با ساختار بررسی و رصد روند یادگیری آلاء، تمام دغدغه های مشاوره تحصیلی و انگیزشی و بهترین شیوه استفاده از دوره جامع راه ابریشم آلاء رو پوشش خواهند داد. 

6. ارزیابی و آزمون آنلاین کنکورهای آزمایشی

در آزمون های سه‌آ (آزمون های آنلاین آلاء)، رقابتی سنگین بین هزاران آلایی به ویژه راه ابریشمی ها طی 7 مرحله در سال با بودجه بندی های استاندارد به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. سوالات آزمون سه‌آ ، استاندارد و فوق العاده نزدیک به سطح سوالات کنکور توسط یک تیم متخصص و مجرب طراحی می‌شود. بستر برگزاری آزمون سه‌آ، بسیار کاربرپسند طراحی شده و امکانات زیادی برای ایجاد تجربه‌ای لذت بخش از آزمون آنلاین برای آلایی ها فراهم گردیده. کارنامه های فوق دقیق آزمون های سه‌آ بسیار برای شما جذاب خواهد بود و البته هیجان انگیز ترین بخش آزمون ها، تحلیل تمام سوالات به صورت ویدیویی توسط مدرسین آلاء میباشد.

7. جزوات دوره صفرتاصد کنکور راه ابریشم

دوره جامع کنکوری راه ابریشم آلاء، در تمام بخش ها، جزواتی بسیار جذاب و یکپارچه در اختیار مخاطبین قرار داده است همچنین طراحی خاص جزوات راه ابریشم آلاء، قطعا در روند یادگیری در دوره اثرگذار خواهد بود. فایل PDF تمام جزوات دردسترس همه کاربران دوره خواهد بود و البته مطابق صدرصدی ویدیو درسنامه و تست ها با جزوات هم از امتیازات این بخش از راه ابریشم آلاء خواهد بود.

8. رابط کاربری کلاس کنکور راه ابریشم سایت آلا

مدرسه آنلاین آلاء، به صورت شبانه روزی با تیمی چند ده نفره در تلاش برای ایجاد تجربه مصرفی بهتر حتی فراتر از برندهای آموزشی مطرح خارج از کشور است. آموزش آنلاین به معنی واقعی و استفاده از تمام ظرفیت های حوزه دیجیتال برای به حداکثر رساندن این مقوله از دغدغه های برند آلاست و در دوره جامعی چون راه ابریشم آلا، این اتفاق رو خواهیم دید. تمام سعی آلایی ها این هست با کمترین میزان مصرف انرژی به خواستتان در دوره برسید و به  فایل ها دسترسی داشته باشید و البته حین استفاده آنلاین از دوره آموزش آنلاین آلاء، امکانات ویژه ای در نظر گرفته شده است تا لذت بخش بودن آموزش به شیوه آنلاین را حس کنید. اینجاست که باید گفت آلاء به آینده‌ای متفاوت می‌اندیشد...

این مطلب برایم مفید است
36 نفر این پست را پسندیده اند