بر اساس اطلاعات و گزارش‌های منتشرشده از سوی شرکت مارکتینگPush Big، هوآوی توانسته در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۴۸.۸ درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند ۵G را به خود اختصاص دهد. جالب‌ترین بخش این گزارش را می‌توان اختلاف قابل توجه برندی دانست که در جایگاه دوم قرار دارد؛ شرکت ویوو با ۱۶.۶ درصد سهم بازار توانسته در جایگاه دوم قرار بگیرد اما فقط حدود یک سوم سهم بازار هوآوی را در اختیار دارد. 

گوشی هوشمند هوآوی P۴۰ Pro از نظر فروش و فعال‌سازی دستگاه‌های ۵G در بازار، رتبه اول را به دست آورده و جالب آن که سه گوشی هوشمند بعدی هم از برند هوآوی هستند؛ جایگاه دوم در اختیار هوآوی P۴۰ بوده و نام Nova ۷ Pro و Nova ۷ SE هم در جایگاه‌های سوم و چهارم دیده می‌شود.  آیفون ۱۲ تنها موفق به قرار گرفتن در جایگاه پنجم این لیست شده است. 

5G

از ابتدای ورود گوشی‌های 5G به بازار، هوآوی همواره در زمره موفق‌ترین‌های بازار قرار داشته است. این شرکت که خود یکی از شرکت‌های پیشرو ارائه خدمات سخت‌افزاری شبکه 5G در دنیا است، با تمرکز فوق‌العاده بر این فناوری به دنبال موفقیت در این بازار است.

هواوی

هوآوی با داشتن بیش از ۵ گوشی هوشمند در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند 5G سال 2020 بیشترین تاثیرگذاری در این بازار را داشته است. در شرایط کنونی به نظر می‌رسد که هوآوی را باید حکمران این بخش از بازار دانست.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند