حال مهمترین قسمت یک کارواش پمپ مرکزی آن می باشد که در ذیل مختصری از آن برای شما خواهیم گفت.

هر کدام از این دستگاه های کارواش به منظور خاصی طراحی و ساخته شده اند. به طور خلاصه؛ دستگاه کارواش خانگی یا همان واترجت، پمپی است که با کمک آن می توان مکان های کوچک و لوازم و تجهیزات نسبتا کوچک در حد تجهیزات خانگی مانند اتومبیل، ابزار کوچک و... شستشو و نظافت کرد. سیستم این انواع دستگاه های کارواش خیلی پیچیده نمی باشد و کار کردن با آنها بسیار آسان می باشد.

دستگاه ها و پمپ های کارواش نیمه صنعتی از نظر پیچیدگی و کارکرد، مشابه مدل خانگی هستند. پمپ کارواش نیمه صنعتی قدرت بسیار زیادی ندارند؛ از این رو بیشتر برای مصارف خانگی و یا نظافت تجهیزات صنعتی نسبتا کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

اما دستگاه های کارواش صنعتی دستگاه هایی بسیار قدرتمند، پیچیده و پر سرعتی هستند؛ که در ادامه بحث خود به معرفی کامل این دستگاه خواهیم پرداخت.

کارواش صنعتی

کارواش صنعتی ماشین های سبک و سنگین

دو مشخصه اصلی برای دستگاه های کارواش نوع صنعتی:

فشار دستگاه: تامین فشار مورد نیاز دستگاه به قدرت پمپ کارواش صنعتی و همچنین نازل (شلنگ هایی که آب از آنها خارج می شود) بستگی دارد.

افزایش دبی (جریان آب خروجی) سبب می شود تا سرعت و قدرت شستشو افزایش یابد و نتیجه نظافت بسیار رضایت بخش باشد.

معرفی دستگاه کارواش صنعتی و ویژگی ها:

کارواش صنعتی یک دستگاه نظافتی و شوینده ی بسیار پر قدرتی است که در بسیاری از واحد های صنعتی برای شستشوی ابزار آلات و تجهیزات صنعتی عظیم به کار برده می شود. اهمیت ویژه این دستگاه به آن دلیل می باشد که سلامت و نظافت محیط و تجهیزات صنعتی در واحد های صنعتی و تولیدی بسیار بالا و حائز اهمیت است. نظافت و شستشوی تجهیزات سبب می شود که عمر دستگاه ها و تجهیزات بسیار افزایش یابد.

نحوه‌ی عملکرد این دستگاه این گونه است که؛ آب ذخیره شده در یک مخزن خارجی با سرعت و فشار بسیار بالا به بیرون برای شستشو منتقل می شود. دستگاه های نظافتی و شوینده کارواش صنعتی دارای پمپی قوی و با قدرت هستند که عهده دار ایجاد جریان قوی و پر فشار برای انتقال آب به بیرون می باشند؛ که این بخش یعنی پمپ دستگاه از اصلی ترین بخش آن تلقی می شود. در واحد های صنعتی برای نظافت آلودگی ها و رسوبات به فشار فوق قوی آب مورد نیاز است؛ پس باید دستگاه کارواش صنعتی به گونه ای باشد که این نیاز را تامین کند و برخورد قوی و پر فشار آب با ذرات رسوبی، پیوند های مولکولی و شیمیایی بین آنها شکسته شود و به راحتی رسوبات و آلودگی ها از بین روند.

دسته بندی دستگاه کارواش صنعتی بر اساس سوخت مورد نیاز:

*دستگاه های کارواش بنزینی: این نوع دستگاه های فشار قوی و قدرتمند کارواش صنعتی بدون نیاز به به برق و الکتریسیته کار می کنند. در واقع سوخت و منبع تغذیه آنها بنزین می باشد. مزایای این نوع دستگاه این است که می توان از آن در مکان هایی که برق و یا پریز برق در آنها وجود ندارد بهره برد. البته این دستگاه های کارواش صنعتی به دلیل استفاده از سوخت بنزینی، در هنگام استفاده از خود دوده تولید می کند؛ و بهتر است از آنها در مکان  و فضاهای باز و آزاد استفاده نمود.

*دستگاه های کارواش الکتریکی: برخلاف دستگاه بنزینی، این نوع دستگاه ها با برق کار می کنند، یعنی منبع تغذیه کننده سوخت آنها الکتریسیته و جریان برق می باشد. واترجت های الکتریکی خود در دو نوع تک فاز و سه فاز طراحی و تولید می شوند. محرکه تولید نیرو و جریان برقی در دستگاه های کارواش صنعتی تک فاز، برق شهری است؛ که دارای فشار دویست بار می باشد.

واترجت یا دستگاه کارواش سه فاز که به طور مثال می توان از پمپ برتولینی، دارای قدرت و فشار بسیار قوی تری نسبت به نوع تک فاز می باشند؛ از این رو نیاز است تا نیروی محرکه چهارصد ولت را تامین نمایند. به جرات می توان گفت بهترین و مفید ترین نوع دستگاه کارواش صنعتی برای رسوب زدایی ابزار و تجهیزات واحد های صنعتی، همین دستگاه سه فاز الکتریکی می باشد.

پمپ برتولینی

نوعی دستگاه کارواش سه فاز صنعتی

مزایای دستگاه کارواش صنعتی در نظافت و شستشو:

  • دستگاه های کارواش صنعتی یک مزایای بسیار عالی که دارند این است که؛ این دستگاه ها به قدری قوی هستند که هر نوع رسوب، جرم، آلودگی، زنگ زدگی، چربی های سخت، رنگ های پوسیده شده و کثیفی را از بین ببرند. این کار را به گونه ای انجام می دهند که هیچ آلودگی بر روی سطح مورد نظر باقی نخواهد ماند و همچنین هیچ آسیبی مانند ساییدگی و خراش بر روی سطوح ایجاد نشود.

  • بکارگیری دستگاه های کارواش صنعتی به عنوان ابزاری برای رفع و حذف آلودگی ها، سهم بسزایی در کاهش هزینه های واحد های صنعتی و مصرفی دارد. بارز ترین ویژگی که می توان برای کاهش هزینه توسط این دستگاه ها  نام برد آن است که، این دستگاه ها فشار قوی دارند؛ که نسبت به روش سنتی و استفاده از شلنگ های کم فشار بسیار با صرفه تر می باشد. استفاده از واترجت یا کارواش صنعتی سبب می شود که مواد شوینده از لیست شوینده های شما حذف شوند.

  • با دستگاه های کارواش صنعتی، دیگر نیازی به نیروی کار زیاد و فراوان برای فرایند نظافت نمی باشد؛ چرا که این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی و آسانی می توان از آنها استفاده کرد.

  • مزیت دیگری که این دستگاه شستشو صنعتی در بر دارد؛ این است که سرعت شستشو چندین برابر بیشتر از روش شستشوی سنتی می باشد.

  • با پیشرفت تکنولوژی و تولید این سیستم ها نظافتی و شستشو، این دستگاه ها به گونه ای تعبیه شده اند که به راحتی می توان میزان فشار آب را بر اساس نوع سطح آلوده تنظیم نمود.

سوالات متداول درباره کارواشهای صنعتی:

آیا منبعی وجود دارد که بتوان اطلاعاتی دقیق درباره این دستگاه را به دست آورد؟ بله؛ وب سایت آنلاین IRAN-PUMP.COM یک واحد صنعتی است که در این زمینه کمک زیادی به شما خواهد کرد.

قیمت دستگاه کارواش صنعتی چگونه است؟ قیمت این دستگاه بر اساس نوع پمپ، نازل های آن، سه فاز و یا تک فاز بودن متفاوت است.

آیا کارواش صنعتی هر آلودگی را از بین می برد؟ بله کارواش های صنعتی قوی و سه فاز این قدرت را دارند.

آیا روش سنتی بهتر است یا استفاده از کارواش صنعتی؟ قطعا استفاده از دستگاه پمپ صنعتی از هر نظری بهتر می باشد.

این مطلب برایم مفید است
67 نفر این پست را پسندیده اند