ساخت بزرگراه‌ها و زیرگذر هم آنقدر در بازکردن گره ترافیک موثر نبوده و این مشکل کماکان وجود دارد. حتما شما هم تجربه‌ی ساعت‌های طولانی تحمل ترافیک را داشته‌اید. به همین علت است که موتورسیکلت به یک وسیله‌ی حمل و نقل بسیار پرطرفدار در کلان‌شهرها تبدیل شده است.

استفاده از موتورسیکلت مزایای زیادی به همراه دارد‌:

۱) قیمت مناسب

با وجود قیمت‌های فعلی موتورسیکلت شاید نتوان با خیال راحت عنوان قیمت مناسب را برای آن انتخاب کرد. اما کافیست نگاهی به قیمت خودرو داشته باشد. بدیهی است که موتورسیکلت امکانات خودرو را در اختیار شما قرار نمی‌دهد اما به همان نسبت هم قیمت پایین‌تری دارد و کار شما را خیلی سریع‌تر راه می‌اندازد. همچنین شما می‌توانید با پس‌اندازی کم یا با دریافت وام یک موتورسیکلت خریداری کنید. علاوه بر آن امکان خرید قسطی موتورسیکلت نیز وجود دارد.

۲) هزینه‌ی تعمیر و نگهداری پایین

هزینه تعمیر و نگهداری ماشین نیز به اندازه قیمت آن افزایش پیدا کرده است. کافیست یکی از قطعات آن به تعویض احتیاج داشته باشد، در آن صورت قطعا شما را به دردسر خواهد انداخت. اگر خودرو خارجی داشته باشید، این هزینه چند برابر افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که موتورسیکلت ساختار ساده‌تری نسبت به خود را دارد، به همان نسبت هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن هم پایین‌تر است. بنابراین اگر قطعات آن به تعویض احتیاج داشته باشد شما را درگیر هزینه‌های سنگین نخواهد کرد.

۳) پارک سریع و بی‌دردسر

پس از ترافیک یکی دیگر از مشکلات زندگی در کلانشهرها پیدا کردن جای پارک راحت و بدون دردسر است. حتی اگر هم در ترافیک نمانید پیدا کردن جای پارک مناسب زمان زیادی از شما خواهد گرفت. در صورتی که موتورسیکلت را به راحتی می‌توان در کوچکترین فضای ممکن پارک کرد. این ویژگی برای افرادی که به عنوان پیک موتوری فعالیت می‌کنند مزایای بسیار زیادی دارد آنها می‌توانند با اتلاف وقت کمتری کار خود را انجام دهند و در قسمت‌های مختلف شهر تردد داشته باشند.

۴) مدل‌های متنوع، برندهای معتبر

موتورهای شهری پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین مدل‌های موتورسیکلت به شمار می‌آید. اما موتورسیکلت تنها به این مدل محدود نمی‌شود. افرادی که عاشق هیجان هستند، از موتورهای مسابقه‌ای استقبال می‌کنند. مدل تریل برای جاده‌های ناهموار و کوهستانی طراحی شده است و استفاده از آن به مهارت بیشتری احتیاج دارد. موتورهای برقی نیز طرفداران خاص خود را دارد و سواری دلپذیری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برندهای ایرانی تولیدکننده‌ی موتور سیکلت مانند کویر محصولات خود را در مدل‌های مختلف ارائه می‌دهد. کویر رادیسون، هوندا ویو و پالس از موتو سیکلت‌های پرفروش به شمار می‌آیند. برند جهانرو نیز در زمینه‌ی تولید موتورسیکلت‌های برقی فعال است. هم‌چنین موتورسیکلت مجهز به موتور انژکتوری که درصد آلودگی بسیار پایینی دارد و مصرف سوخت شما را کاهش می‌دهد و لرزش و سروصدای کمتری ایجاد می‌کند، یک انتخاب مناسب برای اکثر طرفداران موتورسیکلت می‌باشد.

در حال حاضر با توجه به نوسان قیمت کالاهای مختلف یکی از گزینه‌های مناسب استفاده از وام خرید کالا است که با آن می‌توانید موتورسیکلت دلخواه خود را براحتی تهیه کنید.

این مطلب برایم مفید است
82 نفر این پست را پسندیده اند