آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار نیرو - روزنامه شماره ۴۶۷۴

 • ذخایر آبی در فصل اول

  دنیای اقتصاد: وضعیت ذخایر آبی در فصل اول ۹۸ اعلام شد. بررسی آمارها نشان می‌دهد که ارتفاع بارندگی‌ها تا پایان خردادماه در سال آبی جاری، نسبت به مدت زمان مشابه سال آبی گذشته، رشد چشمگیر ۱۰۰درصدی را تجربه کرده است. بارش‌های بی‌سابقه در سال آبی جاری ۹۸-۹۷ موجب شد تا جان تازه‌ای به پهنه‌های آبی کشور دمیده شود و بیش از ۴۰ تالاب بزرگ کشور پرآب شود. ارزیابی‌ها همچنین گواهی می‌دهد تولید انرژی نیروگاه‌های برق‌آبی در خردادماه امسال نسبت به اردیبهشت‌ماه، ۱۱۰ درصد رشد را ثبت کرده است.
 • راهبرد صنعت برق برای عبور از فصل گرما

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت توانیر گفت: مدیریت توأمان عرضه و تقاضا امسال به‌طور شفاف و قابل‌سنجش محقق شد و شاهد آرامش شبکه برق کشور در فصل تابستان هستیم.
 • تجهیز مشترکان خانگی برق به کنتورهای هوشمند

  دنیای اقتصاد: مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر گفت: در ادامه اجرای طرح فهام، تمامی مشترکان خانگی برق نیز به کنتورهای هوشمند مجهز می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هادی مدقق با اشاره به آغاز اجرای مرحله دوم طرح ملی فهام گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح، حدود ۴۰۰ هزار مشترک صنعتی، کشاورزی و تجاری بزرگ به این سامانه مجهز شده‌اند. وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم اجرای طرح فهام، ۵میلیون مشترک ظرف دو سال به کنتورهای هوشمند مجهز خواهند شد، افزود: اجرای این برنامه تاکنون نتایج بسیار مناسبی را به همراه داشته است؛ به‌طوری که تنها در تابستان امسال بیش از ۳هزار مگاوات مدیریت مصرف از طریق پایش بار و مدیریت بر مصرف مشترکان بزرگ اعمال شده است.
 • حاکمیت و پایداری آب و محیط‌زیست

  محمدتقی توکلی/ کارشناس آب
  آب یک منبع طبیعی، کمیاب و حیاتی است که انسان به‌طور مستمر در هر زمان و مکان به آن نیاز دارد. آب یک کالای با ارزش و غیرقابل جایگزین است و در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها، آمایش سرزمین و تعامل و پایداری اکوسیستم‌ها و محیط‌زیست نقش محوری دارد.
 • چالش اختلال در توازن شبکه برق

  گروه بنگاه‌ها: با شروع فصل تابستان و دوران پیک مصرف برق، گاهی مصرف تا ۲۰ هزار مگاوات افزایش یافته و توازن شبکه دچار اختلال می‌شود.
 • ارتقای سطح دانش در حوزه‌های انرژی

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی با تاکید بر کاهش وابستگی کشور و ارتقای سطح علم و دانش در حوزه‌های مختلف انرژی، تقویت همکاری و هم‌افزایی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور با مراکز آموزشی و تحقیقاتی وزارت نیرو به‌ویژه موسسه تحقیقات آب و پژوهشگاه نیرو را خواستار شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر