آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۷۹

 • عقب‌نشینی غول‌های نفتی آمریکا

  دنیای اقتصاد: درحالی‌که شرکت‌های بزرگ آمریکایی از ابتدای شیوع کرونا تمام نیروی خود را به کار گرفتند تا تولید نفتشان با افت مواجه نشود، خبرها از کاهش حدود یک میلیون بشکه در روز از تولید این شرکت‌ها تاکنون حکایت دارد و گفته می‌شود ممکن است وعده دونالد ترامپ مبنی بر کاهش خودکار تولیدکننده‌های آمریکایی به میزان ۲ میلیون بشکه در روز تا پایان سال‌جاری میلادی محقق شود. در آخرین اقدام، سه شرکت بزرگ آمریکایی، اکسون موبیل، شورون و کونوکو فیلیپس از کاهش تولید تجمعی ۶۶۰ هزار بشکه در روز تا پایان ژوئن خبر دادند.
 • ضربه سخت کرونا به اقتصاد نفتی ۷۷ میلیارد دلاری کانادا

  تسنیم: صنعت نفت کانادا که ۴/ ۷۷ میلیارد دلار معادل ۶/ ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را در ۲۰۱۹ تشکیل می‌داد، ضربه سختی از شوک عرضه و تقاضا طی دو ماه گذشته خورده و یکی از قربانیان نزاع بین عربستان و روسیه بوده است.
 • افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در کشور

  ایرنا: رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی با اشاره به آغاز برخی فعالیت‌های اقتصادی در کشور گفت:‌ با این حال تنها ۱۰ درصد به حجم مصرف بنزین اضافه شده و همچنان ۶۰ درصد کاهش مصرف بنزین را نسبت به پیش از شیوع کرونا شاهدیم. ناصر رئیسی‌فرد گفت: در زمان اوج کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده برای رفت و آمد،‌ مصرف بنزین تا ۷۰ درصد کاهش داشت.
 • درآمدهای نفتی عراق نصف شد

  شانا: درآمدهای نفتی عراق در ماه آوریل با صدور روزانه ۳ میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه نفت به بیش از نصف کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری رویترز از بغداد، وزارت انرژی عراق، روز جمعه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که کل صادرات روزانه نفت خام عراق در ماه آوریل به‌طور میانگین ۳ میلیون و ۴۳۸ هزار بشکه بود و درآمد نفتی این کشور با بیش از ۵۰ درصد کاهش به یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون دلار رسیده است. میانگین قیمت نفت خام عراق در ماه آوریل ۱۳ دلار و ۸۰ سنت بود. درآمد نفتی عراق، منبع اصلی درآمد این کشور، در ماه مارس، با وجود کاهش، ۲ میلیارد و ۹۸۰ میلیون دلار بود. دومین تولیدکننده بزرگ نفت خام اوپک به دلیل افت قیمت نفت و توافق برای کاهش تولید روزانه بیش از یک میلیون بشکه، از ماه جاری میلادی، با بحران اقتصادی روبه‌رو است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر