آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۵۲

 • غنیمت ایران از جنگ نفتی

  دنیای‌اقتصاد: جنگ قیمتی نفت اقتصادهای وابسته را تحت فشار گذاشته است. اما ایران به علت تحریم‌ها و فروش کم، نه‌تنها از کاهش بهای نفت متاثر نمی‌شود، بلکه صاحب فرصت نیز خواهد شد. همزمان با نفت، قیمت فرآورده‌ها از جمله بنزین نیز کاهش یافته است. این وضعیت با حذف انگیزه قاچاق، زمینه صادرات بیشتر برای دولت را فراهم می‌کند و حتی فرصتی برای آزادسازی قیمت بنزین و رهایی از معضل دیرینه است.
 • سقوط نفت به قعر قیمتی از سال ۲۰۱۶

  دنیای‌اقتصاد: با گذر از بدترین هفته نفت از سال ۲۰۰۸، بازار طلای سیاه در ابتدای هفته جاری به ضعیف‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۶ سقوط کرد. در معاملات روز دوشنبه تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۶ به وقت تهران) نفت برنت با سقوط ۱۰ درصدی معادل ۳۶/ ۳ دلار در قیمت ۵/ ۳۰ دلار بر بشکه معامله شد. همچنین نفت خام آمریکا با بیش از ۷ درصد کاهش معادل ۳۱/ ۲ دلار به کانال ۲۹ دلار در هر بشکه وارد شد.
 • روسیه با قیمت کنونی نفت دچار کسری بودجه می‌شود

  شانا: روسیه با قیمت کنونی نفت در سال ۲۰۲۰ میلادی با کسری بودجه‌ای معادل ۹/ ۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور روبه‌رو می‌شود.
 • آمریکا بخش دیگری از روسنفت را تحریم کرد

  شانا: ایالات‌متحده آمریکا یکی دیگر از زیرمجموعه‌های شرکت روسنفت را به بهانه کمک به ونزوئلا در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار داد.به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، ایالات‌متحده روز پنج‌شنبه به بهانه کمک اقتصادی به نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، تحریم‌های دیگری را بر یک شرکت زیرمجموعه روسنفت، برای افزایش فشار بر غول نفتی دولت روسیه اعمال کرد.
 • تمهیدات شرکت‌های بین‌المللی نفتی برای مقابله با کرونا

  ایسنا: شرکت‌های بزرگ انرژی در آمریکا به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، کارمندان دفتری را به دورکاری فرستادند و کنترل سلامت کارکنان بخش‌های مهم و نقاط دوردست را آغاز کردند.
 • مدیران نفتی با مرخصی مدیران عملیاتی جز در موارد اضطراری موافقت نکنند

  شانا: وزیر نفت در ابلاغیه‌ای به مدیران شرکت‌های اصلی، فرعی و تابعه صنعت نفت با تاکید بر اینکه تا زمان مهار بیماری ویروس کرونا، با مرخصی هیچ‌یک از مدیران عملیاتی، جز در موارد اضطراری موافقت نشود، گفت: در شرایط کنونی، مردم از ما به‌عنوان کسانی که بار مسوولیت اداره امور خود را به ما سپرده‌اند، بحق انتظار دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر