آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۴۳

 • سه‌سناریوی نفت در نشست « نجات»

  دنیای اقتصاد: نفت از زمان ظهور کرونا تاکنون حدود یک‌پنجم از ارزش خود را از دست داده است؛ چراکه فعالیت‌های اقتصادی و مسافرت‌های هوایی و جاده‌ای در کشورهای تحت‌تاثیر این ویروس به شدت کاهش یافته و حتی در بعضی نقاط متوقف شده است. بنابراین از همان یکی،‌دو هفته اول شیوع کرونا و آسیب بازارها از این موضوع، کشورهای صادرکننده نفت اوپک و متحدانشان در گروه موسوم به اوپک‌پلاس تلاش‌ها برای تعمیق توافق کاهش تولید این گروه که حالا برابر با ۷/ ۱ میلیون بشکه در روز است را آغاز کردند، اما تلاش‌ها تاکنون نتیجه‌ای دربرنداشته است.
 • ویروس کرونا سرمایه‌گذاری نفت و گاز را ۳۰ میلیارد دلار کاهش می‌دهد

  شانا: یک موسسه مشاوره اعلام کرد که ویروس کرونا سبب می‌شود سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز در سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۰ میلیارد دلار کاهش یابد.به گزارش پایگاه خبری انرژی لایو نیوز، موسسه ریستاد انرژی اعلام کرد که گسترش ویروس کرونا ممکن است سبب کمبود شدید کارکنان و عرضه در صنعت نفت و گاز و همچنین سقوط ۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این صنعت شود.
 • واردات نفت کره‌جنوبی ۹/ ۱۳ درصد کاهش یافت

  تسنیم: وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره‌جنوبی اعلام کرد واردات نفت این کشور در ماه فوریه ۹/ ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۸/ ۸۴ میلیون بشکه رسیده است. به گزارش رویترز، این کشور در فوریه سال گذشته میلادی ۵/ ۹۸ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده بود، اطلاعات نهایی توسط شرکت نفت ملی کره‌جنوبی اعلام خواهد شد. واردات نفت کره‌جنوبی در ماه ژانویه هم ۴/ ۰درصد کمتر از سال گذشته بود. آمریکا در ماه ژانویه دومین عرضه‌کننده نفت خام به کره‌جنوبی پس از عربستان سعودی بود و ۳/ ۵۳ درصد نسبت به سال گذشته نفت بیشتری به این کشور صادر کرد.
 • تلاش شرکت نفت دولتی روسیه برای عقد قرارداد نفتی با عراق

  تسنیم: شرکت نفت دولتی روسنفت روسیه ۲۵۰ میلیون دلار به یک مشاور خارجی پرداخت کرده تا برای عقد قراردادهای نفتی در کردستان عراق به آن کمک کند. به گزارش بلومبرگ، بر اساس مدارکی که معاملات جدید حضور مسکو در خاورمیانه را آشکارکرده است، این مبلغ مربوط به قراردادهایی می‌شود که به روسنفت کمک کرده یک بازیگر خارجی مهم در صنعت نفت کردستان عراق باشد.
 • مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منصوب شد

  دنیای‌اقتصاد: علیرضا صادق‌آبادی، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش طی حکمی کرامت ویس‌کرمی را به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران منصوب کرد. پیش از این امیر وکیل‌زاده برای مدت کوتاهی در این مسوولیت قرار داشت. ویس‌کرمی، پیش از این در سمت‌هایی چون مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران قرار داشته است.
 • عملیات اجرایی توسعه فاز ١١ پارس جنوبی به زودی آغاز می‌شود

  ایسنا: معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: عمده میادین مرزی کشور تعیین تکلیف و وضع توسعه آنها روشن شده است؛ از جمله فاز ۱۱ پارس جنوبی که نخستین جکت آن ظرف هفته‌های آتی نصب و عملیات اجرایی این فاز آغاز خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر