آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۳۴

 • شکاف جدید در اتحاد نفتی؟

  دنیای‌اقتصاد: به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید تقاضای نفت، عربستان و برخی دیگر کشورها خواستار کاهش تولید بودند؛ اما روسیه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده غیر‌عضو اوپک هنوز نیازی برای این اقدام نمی‌بیند. در این میان، وال‌استریت‌ژورنال خبر داده است که سعودی‌ها قصد دارند برای حمایت از قیمت نفت، حتی بدون حمایت روسیه نیز اقدام به کاهش تولیدات کنند. این مساله می‌تواند اتحاد بزرگ نفتی تحت عنوان اوپک پلاس را به پایان برساند؛ هرچند مقامات عربستانی چنین موضوعی را تاکنون تکذیب کرده‌اند.
 • سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری عربستان در یک میدان گازی

  ایسنا: شرکت آرامکوی سعودی قصد دارد برای بهره‌برداری از ذخایر گازی غیرمرسوم ۱۱۰ میلیارد دلار در میدان گازی جفیره سرمایه‌گذاری کند.طرح‌های توسعه از سوی کمیسیون عالی امور هیدروکربن‌ها در نشستی به ریاست محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی مورد بازبینی قرار گرفت. خبرگزاری دولتی عربستان گزارش کرد ذخایر جفیره ۱۰۰ تریلیون فوت مکعب گاز دارد و توسعه تدریجی این میدان تولید آن را تا سال ۲۰۳۶ به ۲/ ۲ تریلیون فوت مکعب خواهد رساند.
 • دو سکوی پارس‌جنوبی در مسیر نهایی

  ایرنا: توسعه دریایی پارس‌جنوبی با بارگیری دو سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی، در مسیر نهایی خود قرار گرفته تا این دو غول ۲۵۰۰ تنی در روزهای آینده به‌عنوان آخرین سکوهای پارس‌جنوبی در موقعیت خود نصب شوند.پیام معتمد، مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس‌جنوبی، پیشرفت ساخت سکوی اصلی ۱۳A و سکوی اقماری ۱۳C را بیش از ۹۸ درصد اعلام کرد و گفت: این دو سکو که هریک حدود ۲۵۰۰ تن وزن دارند، همزمان با روش Push Pull روی شناور FLB۱۲۴ از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) بارگیری شدند.
 • گفت و گوی نفتی زنگنه - نواک

  شانا: وزیر نفت مهم‌ترین محور مذاکره با همتای روس خود را بررسی تحولات و مسائل مرتبط با بازار نفت عنوان کرد. بیژن زنگنه با توضیح محور گفت‌وگوی خود با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه درباره نشست پیش از موعد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم عنوان کرد: برای برگزاری این نشست، اجماعی صورت نگرفته است و دیگر هم فرصتی برای برگزاری این نشست نیست. یکصد و هفتاد و هشتمین نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی اوپک و هشتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک پنجم و ششم مارس (۱۵و ۱۶اسفندماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می‌شود. اعضای اوپک همزمان با کاهش قیمت نفت به‌دلیل شیوع ویروس کرونا پیشنهاد برگزاری نشست پیش از موعد را مطرح کرده بودند که این نشست به‌دلیل نبود اجماع تاکنون برگزار نشده است.
 • وضعیت روس‌نفت پس از تحریم‌های اخیر آمریکا

  ایسنا: شرکت روس‌نفت با درخواست مشتریان متعددش برای حذف واحد بازرگانی سوئیسی این شرکت که به‌تازگی هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است از زنجیره تامین خود، با یک مشکل لجستیکی روبه‌رو شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر