آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۷۹۱

  • سرنخ جدید از آلودگی هوا

    دنیای‌اقتصاد- نسیم علایی: در حالی هوای بسیاری از شهرهای کشور با آلودگی شدید و کم‌سابقه‌ای در هفته‌های اخیر مواجه شده است که آمار از جهش شدید مصرف گازوئیل خبر می‌دهد. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، میزان مصرف گازوئیل در آذرماه امسال نسبت به آذر سال گذشته ۴۱ درصد رشد کرده و به رقم بی‎سابقه ۱۳۴ میلیون لیتر در روز رسیده است. در فصل سرما با افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، گاز تخصیصی به نیروگاه‌ها و صنایع کاهش می‎یابد و سوخت مایع از جمله گازوئیل که آلودگی شدیدی به همراه دارد، جایگزین گاز در این بخش‌های صنعتی می‌شود.
  • هدف‌گذاری ۱۰۰میلیون تنی پتروشیمی

    ایسنا: بیژن زنگنه روز گذشته در دیدار روحانی با فعالان صنعت پتروشیمی در محل سالن اجلاس سران، به مناسبت گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی ایران اظهار کرد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، کار کم‌نظیری در توسعه پتروشیمی و جلوگیری از خام‌فروشی انجام گرفته که این عملکرد در جهش دوم پتروشیمی منعکس شده است؛ ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی تا سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد که نشان‌دهنده رشد تقریبا دو برابری آن در هشت سال (دولت‌های یازدهم و دوازدهم) خواهد بود؛ درآمد صنعت نیز به حدود ۲۵ میلیارد دلار می‌رسد و به این ترتیب در بخش ارزشی نیز رشد بیش از دو برابری را شاهد خواهیم بود، بنابراین اصطلاح «جهش» شایسته چنین عملکردی است.
  • روی خوش نفت در آستانه سال نو

    دنیای اقتصاد- حسین‌راشدی: با گسترش خوش‌بینی نسبت به توافق تجاری دو غول بزرگ اقتصادی دنیا و گزارش‌های مثبت از کاهش دور از انتظار ذخایر نفت آمریکا بهای طلای سیاه روز گذشته در اوج سه‌ماهه خود تثبیت شد. این درحالی است که فعالان بازار به دقت تحولات ژئوپلیتیک منطقه خاورمیانه را نیز دنبال می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر