آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۸۴

 • محک ادعای نفتی سعودی‌ها

  دنیای اقتصاد: به دنبال اظهارات مقامات سعودی در هفته‌های اخیر مبنی بر اینکه این کشور قیمت‌های پایین نفت را تحمل نمی‎کند، بین برخی تحلیلگران و فعالان بازار نفت چنین تفکری ایجاد شده که عربستان برای افزایش قیمت‌ها به هر اقدامی دست خواهد زد. اما جولیان لی، تحلیلگر بلومبرگ نظری خلاف این دارد و اعلام می‌کند که اگر منتظر یک کاهش عرضه از سوی عربستان برای متعادل کردن بازار نفت هستید، اشتباه می‎کنید. لی بر این باور است که عربستان حاضر نیست به هر قیمتی به افزایش بهای نفت دست یابد.
 • اقدامات عراق برای افزایش ظرفیت صادرات نفت

  تسنیم: دو عامل، توسعه فوری زیرساخت‌های بیمار و ناکافی صادرات عراق را بیش از پیش الزامی می‌کند. اول شرایط خلیج‌فارس و تهدیدهای امنیتی که در آن وجود دارد است و دوم رشد مداوم صادرات نفت از طرف عراق است. به گزارش اویل‌پرایس، کل فروش نفت عراق در ماه جولای که شامل نفت اقلیم کردستان هم می‌شود، به‌طور میانگین ۰۰۷/ ۴ میلیون بشکه در روز بوده که ۹۴۶/ ۳ میلیون بشکه بیشتر از ماه قبل است و به رکورد ۱۵۹/ ۴ میلیون بشکه در روز دسامبر سال گذشته نزدیک می‌شود.
 • وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

  شانا: وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را به‌منظور تقویت کنترل‌های داخلی و صیانت از بیت‌المال ابلاغ کرد. در ابلاغیه بیژن زنگنه آمده است: به‌منظور تقویت کنترل‌های داخلی و صیانت از بیت‌المال، موارد زیر برای اجرا ابلاغ می‌شود. شرکت‌ها مکلفند این ابلاغیه را بلافاصله به شرکت‌ها، مدیریت‌ها و ادارات زیرمجموعه خود ابلاغ و بر اجرای دقیق آن نظارت کنند. در این ابلاغیه منظور از شرکت، کلیه شرکت‌های اصلی و فرعی و تابعه آنها، مدیریت‌ها، مناطق عملیاتی، مناطق شرکت ملی پخش، دانشگاه و پژوهشگاه صنعت نفت و موسسه مطالعات انرژی است.
 • حمله حوثی‌ها به گنج نفتی عربستان

  دنیای اقتصاد: نیروهای انصار الله یمن به میدان نفتی گازی شیباح در جنوب شرقی عربستان حمله پهپادی کردند. شرکت نفتی آرامکوی سعودی اعلام کرد بر اثر یک حمله پهپادی، این میدان نفت و گاز دچار آتش‌سوزی جزئی شد، اما فعالیت‌های آن مختل نشد. حمله به این میدان نفتی گازی که حدود ۱۰ درصد از تولید نفت خام آرامکو را شکل می‌دهد، صدمات جانی به همراه نداشت.

بیشتر