آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۶۳

 • دو نمای متضاد از آینده نفت

  دنیای اقتصاد: طلای سیاه روزهای پرنوسانی را می‌گذراند؛ چراکه بازار این کالا این روزها تحت‌تاثیر دو نیروی مخالف هم قرار دارد. ازسویی ضعف سمت تقاضا قیمت‌ها را به سمت پایین می‌کشاند و از سوی دیگر افزایش تنش‌های منطقه‌ای و نگرانی از سمت عرضه مانع از سقوط قیمت‌ها می‌شود. حال به‌نظر می‌رسد افزایش نوسانات بازار نفت موجب افزایش نااطمینانی به آینده این بازار شده است. به‌طوری‌که دو غول بانکی گلدمن ساکس و مورگان استنلی نیز در تازه‌ترین گزارش خود از بازار نفت دو مسیر کاملا متفاوت پیش‌ روی این کالا را به تصویر کشیده‌اند.
 • کارگروه بررسی مشکلات مقابله با قاچاق سوخت تشکیل می‌شود

  شانا: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی در این کمیسیون به منظور بررسی مشکلات مقابله با قاچاق سوخت خبر داد.سکینه الماسی به نشست عصر روز دوشنبه، ۳۱ تیرماه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور علیرضا صادق‌ آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برگزار شد، اشاره کرد و گفت: در این نشست آخرین وضع قاچاق سوخت در کشور بررسی شد و مسوولان ذی‌ربط نیز توضیحات لازم را در این خصوص ارائه دادند.
 • تحریم‌ یک شرکت چینی ‌به دلیل واردات نفت از ایران

  ایسنا: آمریکا یک شرکت دولتی چین را که پیش از این در دوران اوباما تحریم شده بود، با ادعای نقض تحریم‌های ضدایرانی هدف تحریم قرار داد. به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در فلوریدا اعلام کرد: ما پیش از این نیز گوشزد کرده بودیم که هر گونه رفتار قابل تحریم را تحریم خواهیم کرد و در این باره جدی بودیم.
 • شروع الزام استفاده از کارت سوخت از کلان‌شهرها

  فارس: مدیر عامل شرکت ملی پخش با اشاره به اینکه اجرای برنامه لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلان‌شهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود، گفت: این طرح در مدت زمان کوتاه در دیگر کلان‌شهرها و کل کشور نیز اجرا می‌شود.امیر وکیل‌زاده با بیان اینکه از ۲۰ مرداد مرحله اول استفاده از کارت سوخت شخصی شروع می‌شود، گفت: کسانی که کارت سوخت نداشتند و از طریق «دولت همراه» کارت بانکی معرفی کرده بودند تا به جای کارت سوخت استفاده کنند، اسامی تمامی آنها برای صدور کارت سوخت اعلام شده است و به زودی کارت سوخت به درب منازل ارسال می‌شود.
 • ژاپن به واردات نفت از خاورمیانه ادامه می‌دهد

  ایسنا: ژاپن با وجود تشدید تنش‌ها در خاورمیانه، به واردات نفت خام از این منطقه ادامه می‌دهد اما تلاش‌هایی برای متنوع کردن منبع وارداتش خواهد داشت.هیروشیگه سیکو، وزیر اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن گفت: تامین خرید نفت خام از خاورمیانه با توجه به اقتصاد قیمت نفت و هزینه‌های حمل همچنان اهمیت خواهد داشت. پالایشگاه‌های ژاپنی عمده نفت خام مورد نیازشان را از طریق نفتکش‌های بزرگ VLCC از خاورمیانه وارد می‌کنند اما از مناطق دیگری هم با استفاده از نفتکش‌های کوچک‌تر سوئزمکس و آفرامکس واردات نفت دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر