آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۱۶

 • تیر جنگ تجاری به بازار نفت

  دنیای‌اقتصاد: با گسترش جنگ تجاری بین چین و آمریکا و کشیدن شعله‌های آن به حوزه تکنولوژی نگرانی‌ها از تضعیف اقتصاد جهانی شدت یافت. حمله ترامپ به شرکت هوآوی چین و متهم کردن این شرکت به تهدیدی بزرگ برای امنیت ملی آمریکا، نشان داد که تنش‌های تجاری ابعاد پیچیده‌تری به خود گرفته است. به‌دنبال این نگرانی‌ها تقاضای نفت کاهش یافته است. قیمت نفت در روز پنج‌شنبه حدود ۶ درصد کاهش یافت. با این افت بزرگ، بهای طلای سیاه بیشترین کاهش هفتگی را در سال ۲۰۱۹ تجربه کرد.
 • تولید نفت نروژ به کمترین رقم طی ۳ دهه گذشته رسید

  ایسنا: تولید نفت خام نروژ در آوریل به ۳۸/ ۱ میلیون بشکه در روز رسید که کمترین رقم طی سه دهه گذشته است. به گزارش اویل پرایس، این نشان‌دهنده چالش‌هایی است که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت اروپا با آن مواجه است. پس از سقوط قیمت نفت در ۲۰۱۴ که باعث پیشرفت‌هایی در کاهش هزینه‌های تولید و بهبود بهره‌وری در کل صنعت شد، نروژ هم کاری بزرگ در این زمینه انجام داد؛ ولی اکویینر برای حفظ عرضه بلندمدت نفت با مشکل مواجه است. اکتشاف‌های جدید نفت و گاز کم بوده است.
 • انتقال نفت روسیه به شرق اروپا ۲ هفته دیگر از سر گرفته می‌شود

  تسنیم: جریان نفت از طریق خط لوله دروژبا به شرق اروپا و آلمان که در ماه آوریل پس از آلودگی نفت خام روسیه با مقادیر بالای فلوراید آلی متوقف شده بود نهم ژوئن از سر گرفته می‌شود. به گزارش رویترز، اپراتور خط لوله پرن لهستان پس از گفت‌وگو بین مقامات صنعت نفت لهستان، روسیه و آلمان در ورشو اعلام کرد عرضه نفت روسیه به لهستان از طریق خط لوله دروژبا احتمالا از نهم ژوئن از سر گرفته می‌شود.
 • مطالعه خط انتقال صادرات نفت گوره به پایانه جاسک آغاز شد

  ایرنا: عملیات بررسی و مطالعه خط انتقال صادرات نفت از تلمبه خانه گوره در حوزه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به پایانه نفتی جاسک با حضور معاونان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران آغاز شد.فرخ علیخانی، مدیر تولید شرکت ملی نفت ایران و رضا دهقانی مدیر توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و همچنین مدیرعامل و مدیران و روسای عملیاتی و فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از بخش‌های A,B,C تلمبه خانه گوره بازدید کردند و طرح مطالعه انتقال نفت از تلمبه خانه گوره به پایانه‌های نفتی بندر جاسک را کلید زدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر