آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۵۲۱

 • لابی اوپک در خاک آمریکا؟

  دنیای اقتصاد: «سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک برای اولین بار در خاک آمریکا کمپینی در راستای حمایت از اعتبار خود برگزار می‌کند.» این حرکت اوپک به دلیل نگرانی از برخی تحرکات در کنگره و کاخ ‌سفید آمریکا است که تلاش دارند با تصویب لایحه‌ای به نام نوپک(NOPEC) اوپک را به‌عنوان سازمانی انحصارگر معرفی کنند. در صورت تصویب چنین قانونی اعضای اوپک میلیاردها دلار جریمه خواهند شد و دارایی‌های این کشورها در آمریکا به خطر خواهد افتاد.
 • برنامه‌ای برای نشست زودهنگام اوپک و غیر اوپک وجود ندارد

  شانا: وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که برنامه‌ای برای نشست اوپک و غیر اوپک پیش از ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، روز جمعه اعلام کرد: بحثی درباره نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیر اوپک پیش از ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی مطرح نشده است.وی گفت: بحثی اولیه در ماه دسامبر داشتیم که در آن برای برگزاری نشست در ماه آوریل برنامه‌ریزی و توافق کردیم که در صورت لزوم در تاریخی زودتر دیدار کنیم، اما هنوز درباره نشست زودتر بحث نکرده‌ایم.
 • عراق ظرفیت صادرات نفت را افزایش می‌دهد

  شانا: شرکت نفت بصره اعلام کرد که عراق در سال ۲۰۱۹ میلادی ظرفیت صادرات نفت از جنوب این کشور را افزایش می‌دهد.
 • پول گاز صادراتی به عراق با یورو دریافت شد

  ایسنا: معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه تاکنون پول گازی که به عراق صادر می‌شود، طبق ارز قراردادی با یورو دریافت شده است، گفت: اینکه در آینده با چه ارزی، پول گاز را دریافت کنیم، تصمیم بانک مرکزی است.حسن منتظر تربتی روز گذشته در نخستین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره اختلاف ایران و عراق درمورد نحوه پرداخت پول گاز صادراتی از ایران به عراق گفت: تاکنون مطالبات از عراق را با ارز قراردادی (یورو) دریافت کردیم، اینکه در آینده به چه شکل باشد، تصمیم بانک مرکزی ایران و عراق است و مذاکراتی که دنبال می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر