آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۵۲

 • تحریم‌ نفتی در بن‌بست دوم

  دنیای اقتصاد: بعد از نشریه فوربس، نوبت به خبرگزاری رویترز رسید تا تلویحا به بن‌بست سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران اذعان کند. به گزارش رویترز به نقل از یک منبع آگاه در شرکت ملی نفت ایران و همچنین آمارهای موجود از ردیابی کشتی‌ها؛ حجم بی‌سابقه‌ای از نفت خام ایران در حال ارسال به بندر دالیان چین واقع در شمال شرق این کشور است. این میزان نفت خام که حجم آن بیش از ۲۰ میلیون بشکه عنوان شده در حالی به سمت دالیان چین در حال حرکت است که تحریم‌های نفتی آمریکا حدود دو هفته دیگر علیه صنعت نفت کشورمان و خریداران نفت خام ایران اجرایی می‌شود.
 • شکست مرز روانی بازار نفت

  دنیای اقتصاد: رشد شدید موجودی ذخایر نفتی آمریکا بر نگرانی از تحریم نفت ایران و تنش‌های واشنگتن و ریاض سایه انداخت و قیمت‌ نفت برنت را به زیر ۸۰ دلار بر بشکه رساند. نفت‌خام آمریکا نیز مرز روانی ۷۰ دلار را واگذار کرد و به کانال ۶۰ دلار وارد شد.
 • توتال اسناد فنی فاز ۱۱ را به CNPC تحویل داد

  ایسنا: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه سیاست کلان وزارت نفت، عدم کاهش تولید است، اظهار کرد: البته در هفته‌های اخیر به‌دلیل مسائل H.S.E (ایمنی، بهداشت، محیط زیست) کمی از میزان تولید کاسته شد، اما از زمانی که ایران تولید نفتش را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در اوپک افزایش داده، تولید خود را هرگز کاهش نداد و تنها برخی از نقاط از نظر ایمنی دچار اختلال شده بودند. البته قرار است این واحدها تا ۱۵ آبان‌ از تعمیر بازگردند. در حال حاضر میزان تولید نفت ایران ۳میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه است.
 • قیمت LNG در آسیا گران‌تر می‌شود

  ایسنا: قیمت گاز طبیعی مایع (LNG) در آسیا به دنبال افزایش قیمت‌های نفت و محدود شدن عرضه، بالاتر خواهد رفت. افزایش قیمت همزمان با جهش تقاضا برای LNG در آسیا به دلیل جایگزینی گاز طبیعی با زغال‌سنگ در چین، روی می‌دهد.
 • روزانه تا ۴۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق می‌شود

  تسنیم: قاچاق روزانه سوخت در کشور تا امروز به‌میزان ۱۰ تا ۲۰ میلیون لیتر در روز برآورد شده بود؛ اما پایگاه اطلاع‌رسانی دولت با انتشار کلیپی کوتاه این آمار را بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون لیتر اعلام کرد و همچنین دلایل مطرح‌شدن بحث سهمیه‌بندی بنزین را اعلام کرد.
 • افزایش مقررات خرید نفت از عراق

  ايسنا: عراق با افزایش تقاضا برای نفت این کشور مایل است بداند نفت این کشور چگونه و کجا مصرف می‌شود. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: شرکت دولتی سوموی عراق از خریداران نفت بصره درخواست کرده است کشور مقصد نهایی محموله‌های نفتی عراقی را مشخص کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر