آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۳۵

 • ورود نفت به عصر تلاطم

  دنیای اقتصاد: بهای نفت برنت در آخرین روز معاملاتی ماه جاری میلادی از مرز ۸۳ دلار بر بشکه عبور کرد. برخی تحلیلگران اعتقاد دارند به‌دلیل کمبود عرضه به‌دنبال تحریم ایران، رشد قیمت‌ها ادامه دارد و تا پایان سال ۲۰۱۸ نفت از مرز ۱۰۰ دلار عبور می‌کند. در مقابل، دسته دیگری معتقدند به دلیل افزایش تولید برخی کشورها از جمله عربستان و تضعیف سمت تقاضا به واسطه جنگ تجاری، قیمت‌ها نمی‌تواند از محدوده فعلی فراتر رود. بنابراین احتمال ورود به یک دوره پرنوسان قیمتی ارزیابی می‌شود.
 • تلفات انرژی در کشور معادل ۵۰۰ میلیون بشکه نفت‌خام است

  ایسنا: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با بیان اینکه در کشور تلفات انرژی تا قبل از اینکه به دست مصرف‌کننده نهایی برسد تقریبا معادل ۵۰۰ میلیون بشکه نفت‌خام است، اقدامات این سازمان را در زمینه بهینه‌سازی مصرف سوخت تشریح کرد. محسن دلاویز درمورد اقداماتی که در زمینه بهینه‌سازی مصرف سوخت انجام شده است، توضیح داد: برای بهینه‌سازی مصرف سوخت همکاری‌های خوبی بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در بهبود راندمان پالایشگاه‌های نفت‌وگاز آغاز شده است.
 • ضرورت تقویت سامانه‎های نظارتی برای پیشگیری از حوادث

  شانا: وزیر نفت در پیامی ضمن تبریک روز ملی آتش‎نشانی و ایمنی گفت: تقویت سامانه‎های نظارتی برای پیشگیری از حوادث ضروری است و این مهم جز با اشاعه انضباط صنعتی در همه واحدهای سازمانی محقق نمی‎شود. متن پیام بیژن زنگنه، وزیر نفت به این شرح است: هفتم مهرماه یادآور پایمردی و جانفشانی آتش‎نشانان پالایشگاه آبادان است که به پاس تجلیل از رشادت شهیدان آتش‎نشان این پالایشگاه در دفاع مقدس به‌عنوان روز ملی آتش‎نشانی و ایمنی نام‌گذاری شده است.
 • کارت سوخت خود را به دیگران واگذار نکنید

  شانا: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای نسبت به واگذاری کارت‌های سوخت شخصی افراد به دیگران هشدار داد. در متن اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران آمده است: «به اطلاع همه دارندگان کارت‌های هوشمند سوخت می‌رساند به منظور پیشگیری و مقابله با هرگونه سوءاستفاده احتمالی از واگذار کردن کارت هوشمند خودروی شخصی خود به دیگران اکیدا خودداری کنند. بدیهی است در صورت مشاهده هر گونه تخلف، کارت سوخت مالکان خودرو مسدود و صاحبان این کارت‌ها مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.»
 • کاهش خرید نفت یک مشتری چینی از ایران

  تسنیم: در حالی که تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران از ماه نوامبر به‌اجرا گذاشته خواهد شد، شرکت سینوپک چین، تحت فشار شدید دولت آمریکا، بارگیری نفت خود از ایران در ماه سپتامبر را به صفر رسانده است.
 • گاز ۲۷۰ خانوار سیل‌زده در استان گیلان وصل شد

  شانا: گاز ۲۷۰ خانوار روستاهای تالش و اسالم از توابع استان گیلان پس از برطرف شدن خسارت‌های ناشی از سیل وصل شد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر