آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۳۱

 • پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری

  دنیای اقتصاد: بهای نفت روز گذشته تحت‌تاثیر جواب رد اوپک در الجزایر به درخواست ترامپ برای افزایش تولیدات، بیش از ۲ درصد رشد کرد و به سقف چهار ساله رسید. در این میان برخی از بزرگ‌ترین تجار نفتی پیش‌بینی کرده‌اند رشد قیمت‌ها در ماه‌های پیش‌رو ادامه خواهد داشت؛ به‌طوری‌که احتمال می‌رود بهای نفت تا پایان سال از مرز ۱۰۰ دلار بر بشکه عبور کند. کارشناسان بازار نفت اعتقاد دارند، به‌دنبال نشست الجزایر، نگرانی از کمبود عرضه در بازار نفت بعد از اجرایی شدن تحریم‌های نفتی ترامپ علیه ایران بیشتر شده است.
 • سیگنال زنگنه به نرخ خوراک پتروشیمی‌ها

  دنیای اقتصاد: حاشیه مراسم گشایش رسمی دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در روز گذشته تبدیل به محلی شد تا وزیر نفت در جمع خبرنگاران به سوالات مختلفی پاسخ دهد.
 • قطع صادرات نفت ایران امکان‌پذیر نیست

  ایرنا: نماینده ایران در هیات عامل «سازمان کشورهای تولید‌کننده نفت» (اوپک) گفت: با توجه به شرایط بازار و میزان تولید کشورهای عضو و غیر‌عضو «اوپک»، تهدیدها برای صفر و قطع کردن صادرات نفت ایران عملی نیست.
 • سوخت مورد نیاز مردم در منطقه کرمان به مقدار کافی موجود است

  شانا: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: «سوخت مورد نیاز مردم به مقدار کافی در جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه کرمان موجود است و مردم از تجمع در جایگاه‌ها پرهیز کنند.» شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره ترافیک و شلوغی ایجاد شده در جایگاه‌های عرضه سوخت استان کرمان اطلاعیه‌ای را خطاب به هموطنان و شهروندان کرمانی منتشر کرد.
 • کاهش واردات پالایشگاه‌های هندی در واکنش به گرانی نفت

  ایسنا: منابع آگاه می‌گویند هند که سومین واردکننده بزرگ نفت جهان است، به دلیل افزایش قیمت‌های نفت و افت ارزش روپیه ممکن است خرید نفت را کاهش دهد. به گزارش رویترز، تصمیم احتمالی پالایشگاه‌های هندی برای کاهش واردات نفت نشان می‌دهد رشد قیمت‌های نفت‌خام و ضعف ارزهای بازار نوظهور ممکن است افت تقاضا را در شماری از بازارها که تاکنون مصرف نفت مطلوبی داشته‌اند کلید بزند.
 • افزایش ۴۰ درصدی فروش روغن‌موتورهای ایرانول

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از افزایش ۴۰ درصدی فروش انواع روغن‌موتورهای این شرکت در ۶ ماه نخست امسال خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت ایرانول، عیسی اسحاقی ضمن تکذیب شایعه ۴۰ درصدی افزایش قیمت روغن موتور، گفت: چهار شرکت عمده تولید‌کننده روغن در کشور با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده با وجود افزایش قیمت خوراک، ملزومات و در کل بهای تمام‌شده، تنها ۹ درصد قیمت روغن‌های موتوری را افزایش داده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر