آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۲۸

 • کدهای زنگنه از توطئـه نفتـی

  دنیای اقتصاد: وزیر نفت در گفت‌و‎‌گو با دو نشریه پلاتس و بلومبرگ اعلام کرد برخی اعضای اوپک با بهانه‌های اقتصادی از جمله «تلاش برای متعادل کردن بازار نفت» در واقع اهداف سیاسی ضدایرانی را متناسب با خواست آمریکا دنبال می‌کنند
 • کاهش بودجه‌ وزارت نفت و شرکت ملی نفت با افتتاح ستاره خلیج‌فارس

  عماد رفیعی کارشناس صنایع پایین دستی نفت و گاز
  در جریان یک تعارض منافع عجیب، وزارت نفت به جای آنکه در ازای احداث پالایشگاه، تامین سوخت کشور و تکمیل زنجیره ارزش نفت و میعانات گازی تشویق شود، مطابق قوانین کشور تنبیه و جریمه شده است. این تعارض منافع در حدی است که دستمزد وزارت نفت دولت یازدهم و دوازدهم برای اتمام ساخت و بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس «کاهش یک میلیارد دلاری بودجه، در هر سال» خواهد بود.
 • هند بهای نفت ایران را به روپیه می‌پردازد

  ایرنا: مقامات آگاه هندی اعلام کردند پالایشگاه‌های این کشور پس از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران در تاریخ ۴ نوامبر (۱۳ آبان)، بهای نفت ایران را با استفاده از بانک «یوکو» و «آی دی بی‌آی» به روپیه پرداخت خواهند کرد.
 • طرح عرضه نفت خام به‌صورت ارزی در بورس انرژی تصویب شد

  تسنیم: شورای عالی هماهنگی اقتصادی با هدف متنوع‌سازی روش‌های فروش نفت، طرح عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی در داخل کشور به‌صورت ارزی را تصویب کرد.
 • ایران ۳۵۶ هزار تن LPG صادر کرد

  ایسنا: آمار منابع کشتیرانی نشان داد صادرات LPG ایران که در سپتامبر بارگیری شده یا قرار است بارگیری شود، به ۳۵۶ هزار تن رسید که در مقایسه با رکورد ۵۶۸ هزار تن در ماه میلادی گذشته کاهش داشت. به گزارش پلاتس، در ماه‌های اخیر عمده صادراتLPG ایران به مقصد چین بوده و کمک کرده این کشور واردات کمتر از آمریکا را جبران کند. واردکنندگان چینی به دلیل تعرفه‌های بالاتر در جنگ تجاری میان آمریکا و چین، از واردات گاز آمریکایی پرهیز کرده یا آن را به کشورهای دیگر می‌فروشند.

بیشتر