آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۱۶

 • سوخت جدید درآمد دلاری

  دنیای اقتصاد: سه طرح پتروشیمی در منطقه ویژه پارس‌جنوبی با حضور رئیس‌جمهور، وزیر نفت و وزیر دفاع، افتتاح شد. پیش‌بینی می‌شود از محل صادرات محصولات این طرح‌ها ۸۳۴ میلیون دلار در سال به درآمدهای ارزی کشور افزوده شود. سرمایه اولیه این سه طرح بیش از ۸/ ۱ میلیارد دلار بوده است و با افتتاح آنها تولید اوره و آمونیاک کشور یک‌میلیون و ۷۵۵ هزار تن و اتانول یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن در سال افزایش پیدا می‌کند. به گفته بیژن زنگنه تولید اتان در صنعت پتروشیمی ایران تا سال ۹۹ به ۶/ ۱۷ میلیون تن خواهد رسید.
 • خیز برنت برای ۸۰ دلار

  دنیای اقتصاد: نفت روز گذشته در بازارهای جهانی رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد. بهای نفت‌خام آمریکا به بیش از ۷۱ دلار بر بشکه رسید و نفت برنت نیز برای عبور از مرز ۸۰ دلار خیز برداشت. نگرانی وقوع توفان‌های گرمسیری در خلیج مکزیک و افت تولید نفت ایران به دنبال تحریم‌های آمریکا مهم‌ترین‌ دلایل افزایش قیمت‌ها محسوب می‌شود.
 • تلاش برای تداوم خرید نفت از ایران

  دنیای اقتصاد: وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن می‌گوید این کشور قصد دارد با تحت فشار قرار دادن دولت آمریکا به واردات نفت از ایران ادامه دهد، این در حالی است که در روزهای اخیر اخباری مبنی بر توقف خرید پالایشگاه‌های این کشور از نفت ایران از ماه آینده میلادی منتشر شده بود. علاوه بر این رویترز خبر داده هند از این پس مانند چین، محموله‌های نفت خریداری شده از ایران را توسط تانکرهای متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران حمل خواهد کرد.
 • توقف انتشار آمار مصرف بنزین

  تسنیم: در حالی که بررسی‌های میدانی از ثبت رکوردهای جدید مصرف بنزین در روزهای جاری حکایت دارد، مراجع رسمی مربوطه حاضر به اعلام آمار مصرف نیستند. آخرین آمار رسمی موجود از مصرف بنزین در ایران مربوط به پایان تیرماه است. سی‌و‌یکم تیرماه سال جاری با ثبت مصرف ۱۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در یک شبانه روز رکورد جدیدی در تاریخ مصرف بنزین کشور ثبت شد. میانگین مصرف بنزین در تیرماه سال جاری به رقم بی‌سابقه ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید.

بیشتر