شماره روزنامه ۴۵۸۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۱۵

 • چهار جبهه تهدید بازار نفت

  دنیای اقتصاد: مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند که هدف «به صفر رساندن میزان صادرات نفت ایران» را دنبال می‌کنند. هرچند آخرین برآوردها نشان از تاثیر سریع تحریم‌ها بر میزان فروش نفت ایران دارد، اما بسیاری از شواهد نشان می‌دهد دولت ترامپ از رسیدن به هدف خود عاجز می‌ماند، یعنی صادرات نفت ایران متوقف نخواهد شد.
 • ۲۵۶قلم کالا در شرکت نفت و گاز کارون در خوزستان بومی‌سازی شد

  ایرنا: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: ۲۵۸ قلم کالا به ارزش۷/ ۳۶ میلیارد ریال در یک سال گذشته با تلاش کارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات این شرکت، بومی‌سازی شده و از واردات آن بی‌نیاز شده‌ایم.
 • بزرگ‌ترین ایستگاه سی‌ان‌جی کشور در اصفهان راه‌اندازی شد

  شانا: همزمان با هفته دولت، ایستگاه CNG مادر برای تامین گاز مناطق خور، جندق، فرخی، انارک، چوپانان و چاه‌ملک در شهرستان نائین به بهره‌برداری رسید.
 • کمک شرکت حفاری شمال به طرح‌های نفتی مرکزی و جنوبی کشور

  گروه بنگاه‌ها: شرکت حفاری شمال طبق الحاقیه و تمدید قرارداد، ۷ دستگاه حفاری خشکی را به اجاره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درآورد و قرارداد ۱۰ ساله قبلی میان دو شرکت به مدت یک‌سال دیگر تمدید شد.
 • قراردادهای جمع‎آوری گازهای مشعل مناطق نفت‎خیز جنوب امضا می‎شود

  گروه بنگاه‌ها: شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب برای جلوگیری از سوزاندن روزانه حدود ۲۲ میلیون متر مکعب گاز در منطقه شرق رودخانه کارون، ۲ قرارداد در مجموع به ارزش ۲/ ۱ میلیارد دلار با شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج‌ فارس) و پتروشیمی مارون امضا می‎کند.
 • بازگشت تولید بنزین سوپر به سطح قبل طی چند هفته آینده

  تسنیم: دبیر انجمن صنایع پالایشی کشور گفت: مشکلی در تولید بنزین سوپر وجود ندارد و ظرف چند هفته آینده به میزان قبلی باز می‌گردد. ناصر عاشوری گفت: در فصل تابستان به دلیل افزایش حجم سفرها مصرف بنزین معمولی افزایش یافت، به همین منظور و با هدف تامین بنزین مورد نیاز، پالایشگاه‌های کشور بیشتر توان خود را معطوف به تولید بنزین معمولی کردند تا کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.
 • جزئیات ساخت نخستین واحد مینی LNG در ایران

  ایسنا: مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران ضمن تشریح ساخت نخستین واحد مینی ال‌ان‌جی در کشور، هزینه موردنیاز را برای این پروژه ۱۰ میلیون یورو عنوان کرد.
 • احتمال تثبیت قیمت فروش نفت عربستان به آسیا

  شانا: عربستان ممکن است قیمت رسمی فروش نفت خام به آسیا در ماه اکتبر امسال را ثابت نگه دارد. به گزارش خبرگزاری رویترز، چند منبع بازرگانی دیروز اعلام کردند: انتظار می‌رود عربستان در ماه اکتبر امسال قیمت رسمی فروش نفت به بازار آسیا را تا حد زیادی ثابت نگه دارد تا توان رقابتی خود با دیگر عرضه‌کنندگان را حفظ کند. در دو ماه گذشته، عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام نوع سبک عربی را برای مشتریان آسیایی کاهش داده بود. افزایش صادرات نفت از سوی روسیه و کشورهای خاورمیانه در کنار محموله‌های دست به دست شده از سوی اروپا و آمریکا سبب شده است عرضه نفت، به‌ویژه انواع نفت خام سبک، در بازار آسیا بالا باشد. یک منبع در یک پالایشگر در شمال آسیا گفت: محاسبات براساس سازوکار قیمت‌گذاری عربستان، نشان‌دهنده احتمال افزایش قیمت است، اما با توجه به اینکه محموله‌های نفت خام زیادی از مناطق دیگر ارسال می‌شود، انتظار داریم عربستان قیمت‌ها را کاهش دهد، یا ثابت نگه دارد تا توان رقابت خود را حفظ کند.

بیشتر