آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۱۳

 • رتبه درآمدی کشورهای نفتی

  دنیای اقتصاد: اداره اطلاعات انرژی آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی میزان درآمدی را که کشورهای عضو اوپک از فروش نفت کسب کرده‌اند، برآورد کرده است. بر اساس این گزارش، درآمدهای نفتی اوپک در سال ۲۰۱۷ به دنبال رشد قیمت نفت حدود ۲۸ درصد رشد کرده است و امسال نیز به دلیل تداوم رشد قیمت‌ها حدود ۲۷ درصد افزایش خواهد یافت.
 • وزیر نفت پاکستان: مصمم به تکمیل خط لوله «تاپی» هستیم

  ایرنا: وزیر نفت و انرژی پاکستان با بیان اینکه کشورش درخصوص احداث خط انتقال گاز از ترکمنستان به افغانستان مصمم است، گفت: در تکمیل این طرح در مدت تعیین شده، پایبندیم.
 • شاغلان پالایشگاه آبادان ٢ برابر می‌شود

  شانا: مدیرعامل پالایشگاه آبادان گفت: اکنون ۴ هزار نفر در پالایشگاه آبادان و بخش‌های وابسته به آن مانند قیرسازی، روغن‌سازی و بندر صادراتی شاغل هستند که با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، این تعداد دو برابر می‌شود.
 • دومین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی راهی آب‌های خلیج‌فارس شد

  شرکت نفت و گاز پارس: عملیات انتقال دومین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی به آب‌های خلیج‌فارس آغاز شد.
 • طرح کنترل باک خودروهای سواری در مرز دوغارون اجرا می‌شود

  شانا: طرح کنترل باک خودروهای سواری با هدف کنترل مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی ارزشمند در مرز دوغارون واقع در استان خراسان رضوی اجرا می‌شود.
 • تاکید بر شتاب در اجرای پروژه‎های عملیاتی منطقه خارک

  شانا: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از بخش‌های مختلف واحدهای عملیاتی منطقه خارک بازدید و بر شتاب در اجرای طرح‎ها و پروژه‎های این منطقه تاکید کرد. به گزارش روابط‌عمومی منطقه عملیاتی خارک، حمید بورد در این سفر که هفته گذشته انجام شد، از پروژه جمع‌آوری پیت‌نفتی و ساخت مخزن اسکیمر که با همت مجموعه نیروهای منطقه عملیاتی خارک اجرایی شد و همچنین از مراحل پیشرفت و تجهیز پروژه سامانه کنترل (DCS) اتاق کنترل جدید کارخانجات ابوذر و فروزان که توسط واحد نوسازی و تعمیرات منطقه خارک در حال انجام است، بازدید و بر تسهیل و تسریع در نیازمندی‌های مرتبط با راه‌اندازی این پروژه تاکید کرد. حضور در واحد نیروگاه برق منطقه خارک و بررسی چالش‌های موجود، بررسی میدانی از مراحل تعمیرات اساسی مخزن شماره ۳ ذخیره نفت در منطقه و حضور در کمپ مسکونی پیمانکاران شرکت از دیگر بخش‌های برنامه بازدید مدیرعامل بود. وی از پروژه نوسازی سکوهای چاه‌های میدان درود و دکل حفاری Well Target ۲ هم بازدید کرد، سپس در جریان موقعیت و پیشرفت عملیات نصب جکت اف -۱۸ میدان فروزان قرار گرفت.
 • آمریکا ۱۱میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک خود را به بازار تزریق کرد

  تسنیم: در آستانه آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران که انتظار می‌رود موجب کاهش سهم ایران از بازار شود، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد ۶ شرکت، از جمله شرکت اکسون موبیل، مجموعا ۱۱میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک دولت آمریکا را خریداری کرده‌اند. به گزارش رویترز، در آستانه آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران که انتظار می‌رود موجب کاهش سهم ایران از بازار شود، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد، ۶ شرکت از جمله شرکت اکسون‌موبیل، مجموعا ۱۱ میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک دولت آمریکا را خریداری کرده‌اند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر