شماره روزنامه ۴۵۵۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۷۷

 • مقصر تلاطم بازار نفت

  دنیای اقتصاد: بانک آمریکایی گلدمن ساکس در تازه‌ترین گزارش خود بر تحلیل‌هایی که سیاست‌های آمریکا را عامل اصلی ایجاد تنش در بازار نفت معرفی می‌کرد، مهر تایید زد. طبق گزارش گلدمن ساکس، تصمیمات سیاسی دولت آمریکا به نوسانات بازار نفت دامن زده و چشم‌انداز قیمت‌ها را تیره و تار کرده است. به این ترتیب اختلالات تولید و عرضه در بازار نفت که تحت تاثیر تصمیمات سیاسی آمریکا در سراسر دنیا ایجاد شده است، می‌تواند با وجود اصرار ترامپ به کاهش قیمت نفت، قیمت‌ها را بار دیگر به ۸۰ دلار بر بشکه برساند.
 • جلوگیری از تخلف در جایگاه‌ها با کارت سوخت

  شانا: الزامی شدن استفاده از کارت‌های سوخت شخصی به همراه راه‌اندازی نسل جدید کارتخوان‌ها، افزون بر آنکه مدیریت دقیق مصرف سوخت در کشور را به همراه دارد، درصد تخلف در جایگاه‌های عرضه سوخت را به صفر می‌رساند.
 • روایتی جدید از پشت پرده «قرارداد کرسنت»

  ايسنا: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روایتی جدید از پشت پرده «قرارداد کرسنت» که آن را قراردادی طلایی و ارزشمند می‌دانست، بیان کرد.
 • ادعای تحلیلگران غربی درباره کاهش صادرات ایران پس از تحریم

  ایسنا: تحلیلگران غربی در جدیدترین گزارش‌های خود مدعی شدند صادرات نفت ایران در نتیجه تحریم‌های جدید آمریکا ممکن است تا پایان امسال دوسوم کاهش پیدا کند. واشنگتن در ابتدا اعلام کرده بود صادرات نفت ایران به بازار جهانی را به‌کلی متوقف خواهد کرد و از همه کشورها خواسته بود خرید نفت از ایران را تا چهارم نوامبر که تحریم‌ها علیه تهران به اجرا گذاشته می‌شود، متوقف کنند. آمریکا از آن زمان از موضع خود کوتاه آمده و اعلام کرده ممکن است به برخی کشورها که وابستگی بالایی به عرضه نفت ایران دارند معافیت اعطا کند. با این حال اکثر تحلیلگران غربی معتقدند تحریم‌ها، صادرات نفت ایران را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد و مدعی‌ هستند صادرات نفت ایران دو سوم کاهش خواهد یافت و به ۷۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

بیشتر