آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۷۱

 • شکاف در جبهه نفتی علیه ایران

  دنیای اقتصاد: وزیر انرژی امارات‌ که همزمان ریاست دوره‌ای اوپک را نیز برعهده دارد، از حامیان درخواست آمریکا برای «افزایش عرضه وکاهش قیمت نفت» بود. اما سهیل المزروعی روز گذشته در واکنش به انتقادات پی‌در‌پی ترامپ اعلام کرد: «نباید اوپک را مقصر همه اتفاقات بازار دانست.» المزروعی گفته است: اوپک نسبت به مشکلات بازار در حد توان واکنشی مسوولانه داشته است. این اظهارات یا نشان‌دهنده شکست جبهه ضد ایرانی تشکیل شده در اوپک است یا اینکه نشان می‌دهد بین ترامپ و همراهانش در اوپک اختلافات بالا گرفته است.
 • توقف خرید نفت یک پالایشگاه چینی از آمریکا و واردات از ایران

  ایسنا: پالایشگاه چینی مستقل «گروه پتروشیمی دانگ‌مینگ» خرید نفت از آمریکا را متوقف کرد و اکنون به ایران به‌عنوان یکی از منابع تامین نفت خود روی آورده است. به گزارش اویل پرایس، یک منبع آگاه در این پالایشگاه گفت: پکن قصد دارد روی واردات نفت خام آمریکا تعرفه وضع کرده و نفت غرب آفریقا و خاورمیانه از جمله ایران را جایگزین نفت آمریکا کند.
 • تحریم ایران خروج سرمایه توتال از دریای شمال را با مانع مواجه کرد

  تسنیم: شرکت توتال فرانسه قصد دارد دارایی‌های نفتی و گازی خود در دریای شمال را به فروش برساند اما در این زمینه با مانعی به نام تحریم‌های آمریکا علیه ایران مواجه شده است.
 • متحدان آمریکا، تشنه نفت ایران

  ایرنا: خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد، متحدان آمریکا، حتی الان، قبل از پایان مهلت تعیین شده دونالد ترامپ برای توقف خرید نفت از ایران، تشنه نفت این کشور هستند.
 • تولید نفت شرکت‌های روس از ۲۰۲۰ در پی تحریم‌ها کاهش می‌یابد

  شانا: یک موسسه رتبه‌بندی اعلام کرد که تحریم‌های ضد شرکت‌های نفتی روسیه سبب می‌شود تولید نفت این کشور از سال ۲۰۲۰ میلادی رو به کاهش بگذارد.
 • ورود نسل جدید کارتخوان‌های سوخت

  شانا: نسل جدید کارتخوان‌های عرضه سوخت با هدف استفاده از کارت سوخت خودروها، تسهیل در پرداخت هزینه از سوی مشتریان و کاهش هزینه‌های دولت رونمایی شد.
 • درآمدهای‌ نفت عراق از ۴۰ میلیارد دلار گذشت

  ایرنا: جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق شامگاه دوشنبه اعلام کرد درآمدهای این کشور از محل فروش نفت در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ میلیارد دلار افزایش یافت و به بیش از ۴۰ میلیارد دلار رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر