آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۷۰

 • گره کار ترامپ در دست ایران

  دنیای اقتصاد: چیزی حدود سه ماه به انتخابات میان‌دوره‌ای در آمریکا باقی مانده و قیمت هر گالن بنزین در این کشور به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۴ به این سو نزدیک شده است. ۴/ ۳ دلار در هر گالن، آخرین قیمتی است که رانندگان آمریکایی بابت پر کردن باک بنزین خودروهایشان پرداخت کرده‌اند و با توجه به پیش‌بینی‌هایی که از قیمت نفت وجود دارد، بعید نیست تامین سوخت در آمریکا در آینده‌ای نه چندان دور گران‌تر نیز تمام شود.
 • جدیدترین اظهارنظر وزیر نفت هند درباره واردات از ایران

  ایسنا: وزیر نفت هند در اظهاراتی اعلام کرد تقاضای این کشور برای نفت براساس منافع ملی خواهد بود.
 • گام بزرگ غول‌های نفتی در بازار انرژی

  ایسنا: غول‌های نفتی از جمله رویال داچ شل و BP سهم خود از تولید گاز طبیعی را افزایش و با این اقدام فاصله میان خود و اکسون موبیل را کاهش داده‌اند.
 • تغییر نحوه محاسبه کارمزد جایگاه داران

  شانا: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از تغییر نحوه محاسبه کارمزد جایگاه‌داران سوخت خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا‌وسیما، محمدرضا موسوی‌خواه گفت: کارمزد جایگاه‌داران عرضه سوخت از این پس به‌صورت حق‌العمل محاسبه می‌شود و آنان می‌توانند حق‌العمل خود را به‌طور مستقیم از مصرف‌کنندگان دریافت کنند. وی با بیان اینکه سال‌های طولانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درگیر پرداخت کارمزد به جایگاه‌داران بود، گفت: با تلاش‌های وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه، امسال در آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه کل کشور مصوبه‌ای گنجانده شد که بر اساس آن از این پس شاهد پرداخت حق‌العمل به جایگاه‌داران خواهیم بود.
 • تولید نفت روسیه افزایش یافت

  ایسنا: روسیه طبق توافق خود با اوپک، تولید نفتش را افزایش داد و در چهار روز نخست ماه میلادی جاری ۱۹۳/ ۱۱ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۰۶/ ۱۱ میلیون بشکه در روز در ژوئن تولید کرد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر