آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۳۲

 • تور نجات اروپایی برای صادرات نفت ایران

  دنیای اقتصاد: یک روز پس از اجرای قوانین موسوم به «قوانین مقابله‌ای» یا «قوانین مسدودساز» از سوی اتحادیه اروپا که قرار است شرایط ایران را در مقابل تحریم‌های آمریکا تسهیل کند؛ میگل آریاس کانیته، رئیس کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا با وزیر نفت ایران دیدار داشت.
 • اروپایی‌ها به همکاری در ساخت تجهیزات نفتی ادامه می‌دهند

  ایرنا: رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ در تعامل با ایران، محتاط هستند، گفت: شرکت‌های کوچک، بدون نگرانی در زمینه ساخت تجهیزات با ایران همکاری و حتی در روزهای اخیر قراردادهایی را نیز امضا کرده‌اند.
 • ارزیابی توازن بازار نفت به زمان نیاز دارد

  شانا: وزیر انرژی روسیه اعلام کرد ارزیابی توازن در بازار نفت به زمان بیشتری نیاز دارد. به گزارش خبرگزاری رویترز از سوچی، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، روز جمعه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه اعلام کرد، ارزیابی این‎که قیمت نفت پرنوسان باقی می‌ماند یا نه، به زمان نیاز دارد. وی این سخنان را در واکنش به ادعای مسوولان عربستانی مطرح کرد که گفته بودند وضع بازار نفت همچنان نامتوازن است. اوپک و تولیدکنندگان غیر عضو اوپک به رهبری روسیه، در سال ۲۰۱۶ میلادی توافق کردند که برای کمک به بازگشت توازن به بازار نفت، تولید خود را کاهش دهند. قرار است این کشورها در ماه ژوئن امسال درباره آینده این توافق تصمیم بگیرند.
 • پورتال «سامگ» در شرکت ملی گاز راه‌اندازی می‌شود

  شانا: مدیر فناوری اطلاعات شرکت ملی گاز، از راه‌اندازی پورتال سامگ (سامانه امور مشترکان شرکت ملی گاز) تا سه ماه آینده با هدف کاهش مراجعات حضوری مشترکان خبر داد.
 • شرکت لهستانی پروژه گازی خود در ایران را به حالت تعلیق درآورد

  تسنیم: معاون شرکت گازی پی‌جی ان‌ای‌جی لهستان اعلام کرد، این شرکت فعالیت در یک پروژه گازی در ایران را به دلیل ریسک ناشی از بازگشت تحریم‌های آمریکا به حالت تعلیق درآورده است.

بیشتر